Το πρόγραμμα της ΕΣΠΕ Κρήτης είναι σχετικά γεμάτο. Σε σχέση βέβαια με τις ρεθεμνιώτικες υποχρεώσεις αυτό που ξεχωρίζει είναι το ντέρμπι της Κυριακής εκεί όπου ο Ν.ΟΠΕΡ θα αντιμετωπίσει το πρωτοπόρο Αρκάδι.
Το ματς έχει τις ιδιαιτερότητές του ωστόσο είναι σημαντικό να πούμε ότι οι έφηβοι του Ν.ΟΠΕΡ θα δώσουν αγώνα και την προηγούμενη μέρα (σήμερα Σάββατο) στο “Μ. Μερκούρη” απέναντι στην ΓΕΗ.
Κατα τα λοιπά, σήμερα αγωνίζονται και οι νεάνιδες του Ν.ΟΠΕΡ στη Σούδα κόντρα στον ΣΦΠ Χανίων.
Το πρόγραμμα:
Νεανίδων:
Κλ. Σούδας, 17.00: ΣΦΠΧ – Ν.ΟΠΕΡ
Εφήβων
Κλ. “Μ. Μερκούρη”, 16.00: Ν.ΟΠΕΡ – ΓΕΗ
Κυριακή 24 Οκτωβρίου, 1
Εφήβων
Kλ. “Μ. Μερκούρη”, 14.00: Ν.ΟΠΕΡ – Αρκάδι