Σε άκρως οικογενειακό κλίμα έκοψε την βασιλόπιτά του ο ΟΦ Αρμένων.
Το βράδυ της περασμένης Δευτέρας, στην ταβέρνα «Αλέκος» στους Αρμένους, παρουσία του Δ.Σ. των ποδοσφαιριστών της μεγάλης ομάδας και του προπονητικού τιμ, έγινε η κοπή της πίτας.
Ο πρόεδρος, Στέλιος Μπικάκης μαζί με τον αντιπρόεδρο της ομάδας και οικοδεσπότη του μαγαζιού Ιωσήφ Φραγκιαδάκη, έκαναν έναν σύντομο χαιρετισμό και φυσικά όλοι μαζί, αντάλλαξαν ευχές για μία ακόμη καλύτερη, γεμάτη υγεία χρονιά.
Φυσικά δεν έλειψαν και οι ευχές για ακόμη καλύτερες ποδοσφαιρικές επιτυχίες. Τυχερός της βραδιάς ήταν ο νεαρός Έρλιτ Μάνσε, ο οποίος κέρδισε το φλουρί, το οποίο αντιστοιχούσε σε χρηματικό ποσό.
Επιστροφή Πέτρου Κλειδή
Μέσα σ’ όλα αυτά, ο Πέτρος Κλειδής επέστρεψε στον ΟΦ Αρμένων. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής που ανήκει στο σωματείο, αγωνιζόταν για περίπου ενάμισι χρόνο στην ομάδα του Πλατανιά Χανίων, στη Δόξας Πλατανέ αλλά φαίνεται πως τώρα, σήμανε η ώρα της επιστροφής.
Ο 17χρόνος (γεννημένος το 1999) αγωνίζεται ως αμυντικός-μέσος και προέρχεται από το φυτώριο των ακαδημιών του ΟΦ Αρμένων.
Όπως αναφέρει το σχετικό δελτίο τύπου από τον ίδιο το σύλλογο… «Το ταλέντο του ξεχώρισε και το 2014 μετακόμισε στην Κ17 της ΠΑΕ Πλατανιάς Χανίων, όπου παρέμεινε για μία αγωνιστική περίοδο. Φέτος το καλοκαίρι μεταγράφηκε στην Δόξα Πλατανέ, όπου παρέμεινε για έξι μήνες και τώρα επιστρέφει και πάλι στην ομάδα μας.
Τον καλωσορίζουμε ξανά στον σύλλογό μας και του ευχόμαστε υγεία, προσωπικές και ποδοσφαιρικές επιτυχίες».
Δ.Τ.