Ξεκίνησε η εκδήλωση ενδιαφέροντος Περιφερειακών Ομοσπονδιακών Προπονητών για το βόλεϊ σάλας. Η διαδικασία γίνεται πλέον ηλεκτρονικά και θα πρέπει να συμπληρώσουν την αίτησή τους μέσα από το διαδίκτυο και πιο συγκεκριμένα μέσα από το volleyball.gr που είναι και το σάιτ της ομοσπονδίας της ελληνικής πετοσφαίρισης.
Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων λήγει την Δευτέρα στις 4 Σεπτεμβρίου 2017.
Πληροφοριακά αναφέρουμε ότι περιφερειακός προπονητής Δυτικής Κρήτης είναι ο Ρεθεμνιώτης Νεκτάριος Νικάκης.