Οι αγώνες εντάσσονται στο πλαίσιο του Αναπτυξιακού Προγράμματος της UEFA για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο κι ο όμορος νομός άδραξε την ευκαιρία να φέρει παίκτριες που εκπροσωπούν το άθλημα εκτός αλλά κι εντός συνόρων.
Παράλληλα δίδεται η καλύτερη ευκαιρία για την Εθνική Γυναικών και την περίοδο προετοιμασίας που διανύει αυτό το διάστημα για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2015 και της Εθνικής Νεανίδων, ενόψει της έναρξης της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Στο τουρνουά συμμετέχουν οι Εθνικές ομάδες Γυναικών και Νεανίδων της Ελλάδας, η Εθνική ομάδα Νεανίδων της Τουρκίας και το γυναικείο σωματείο του Α.Ο. Χανιά.
Ναταλία Χατζηγιαννίδου, Ειρήνη Βλασιάδου, Χαρούλα Δημητρίου, Μαρία Αδαμάκη (ΠΑΟΚ), Ευφροσύνη Ξέρα, Βασιλεία Κυδωνάκη, Ελισάβετ Αποστολάκη, (Νέοι Εργοτέλη), Δανάη Σιδηρά (Apollon Ladies, Κύπρος), Σοφία Κόγγουλη, Ισιδώρα Γρηγορίου (Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας), Αντωνία Γιαννούτσου (Α.Ο. Χανιά), Αναστασία Παπαδοπούλου, Μαρία Μήτκου (Αμαζόνες Δράμας), Παρασκευή Ζουμπουλάκη (Ατρόμητος Αθηνών), Ελένη Πελετίδου, Στυλιανή Ντζάνη, Ελένη Κακαμπούκη (Γλυφάδα), Ευθυμία Μιχαλακίδη (Κρήσσες Ρεθύμνου).
Ανθή Παπακωνσταντίνου, Ιωάννα Χαμαλίδου, Δέσποινα Γιάννου, Ελένη Μάρκου (ΠΑΟΚ), Ρεβέκκα Χαρακοπούλου (Τρίκαλα 2011), Χριστίνα Παπαδοπούλου (Γλυφάδα), Ματούλα Πύθουλα (Άβαντες Χαλκίδας), Γεωργία Σακελλάρη, Γεωργία Σίμου, Δήμητρα Ρήγα (Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας), Λήδα Κοσκινά (Athens Academy), Βασιλική Τσάγκα, Γεωργία Βαΐτση (Ελπίδες Ιωαννίνων), Μαρία Τράγου (Ατρόμητος), Γεωργία Τριβιζάκη (Νέοι Εργοτέλη), Τάνια Πάκου (Ήφαιστος), Μαρία Μαυροματίδη (Α.Ο. Χανιά), Ευαγγελία Κατσαρού (Βασίλισσα Θράκης), Τατιάνα Γεωργίου (Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας).
30/8
ΑΟ Χανιά Εθνική Γυναικών
17:45: Εθνικό Στάδιο Χανίων
Νεανίδες Ελλάδας Νεανίδες Τουρκίας
17:45: Εθνικό Στάδιο Χανίων
Νεανίδες Ελλάδας Νεανίδες Τουρκίας