Από το «μικροσκόπιο» του Σωτήρη Δρίκου πέρασαν χθες οι επίλεκτοι αθλητές βόλεϊ Κρήτης. Ο Ομοσπονδιακός προπονητής έδωσε το «παρών» στο «Μελίνα Μερκούρη» και πραγματοποίησε προπόνηση στους νεαρούς αθλητές.
Στην προπόνηση των επίλεκτων συμμετείχε ο Μανώλης Νικάκης του Νέου ΟΠΕΡ. Ο Ρεθεμνιώτης αθλητής συγκαταλέγεται στα κορυφαία ταλέντα της Κρήτης και αποκόμισε σημαντικές εμπειρίες από την προπόνηση του προπονητή της Εθνικής Ελλάδος. Επίσης, συμμετείχαν αθλητές από την ΓΕΗ, τον ΟΦΗ και τον Κύδωνα.
Νωρίτερα ο Σωτήρης Δρίκος είχε συνάντηση με τους προπονητές και δη με τους Νεκτάριο Νικάκη, Ήρα Φεντότοβα, Γιώργο Σταυρόπουλο και Μιχάλη Καπαρουνάκη, οι οποίοι παρευρέθηκαν και στην προπόνηση.