Τα πράγματα ήταν ήρεμα στην πρεμιέρα του τοπικού μας πρωταθλήματος. Με απολογισμό μόλις μίας κόκκινης κάρτας (κι αυτή μέσα από δύο κίτρινες) για την Α’ ΕΠΣΡ και την παραδειγματική τιμωρία ενός σωματείου (Ασή Γωνιά) επειδή έβρισαν οι φίλαθλοι για το θεσμό του κυπέλλου, η αρχή της σεζόν δεν ήταν καθόλου άσχημη…
Ας δούμε αναλυτικά πως είχαν τα πράγματα στον πειθαρχικό έλεγχο μέσα από αυτά που αποφάνθηκε κι επικύρωσε η Πειθαρχική Επιτροπή.
Αγώνες Α’ Κατηγορίας
1) Αντώνης Κοσκινάς, ποδοσφαιριστής του Τάλως Μελιδονίου, τιμωρείται με μία αγωνιστική γιατί απεβλήθη με 2η κίτρινη κάρτα και χρηματικό πρόστιμο «10 ευρώ», σύμφωνα με το άρθρο 7 παρ. 3 του Πειθ. κώδικα – στον αγώνα ΠΑΟ Αλφάς – Τάλως Μελιδονίου τις 21-9-2014.
Κύπελλο
Επίσης, η Πειθαρχική Επιτροπή στη συνεδρίασή της, αφού έλαβε υπόψη της το φ.α. και την έκθεση του παρατηρητή του αγώνα κυπέλλου ΑΟ Ασή Γωνιά – ΑΟ Κάλυβος τις 14-9-2014, επέβαλλε στο σωματείο ΑΟ Ασή Γωνιά χρηματικό πρόστιμο «50,00» ευρώ, για υβριστική συμπεριφορά φιλάθλων της προς τον διαιτητή, σύμφωνα με τα άρθρα 14 και 15 παρ. 3 του Πειθαρχικού Κώδικα.
Υπόλοιπα ποινών
Όσον αφορά τα υπόλοιπα ποινών των παικτών, έχουμε: (Η έκτιση των ποινών αρχίζει από 1-9-2014).
1. Εμμανουήλ Σπαχής (Αετός Ανωγείων) 7 (Τιμωρήθηκε με 15 αγωνιστικές στις 19-3-14 κι εκτίει την τιμωρία του την 6η αγωνιστική πρωταθλήματος).
2. Στέλιος Παπαδομιχελάκης (Αετός Ανωγείων) 1
3. Ιωάννης Σπαχής (Αετός Ανωγείων) 6 μήνες. (Η ποινή ξεκινούσε από τις 21-3-2014 και λήγει 7-11-2014)
4. Δημήτρης Μέμμος (Αετός Ανωγείων) ΜΕΜΜΟΣ 3 χρόνια. (Η ποινή ξεκινούσε από τις 21-3-2014 και λήγει 30-1-2018).