Στο μνημόσυνο των παιδιών φίλων του Ολυμπιακού που χάθηκαν το 1981 στη Θύρα 7 μετά από τον αγώνα πρωταθλήματος κόντρα στην ΑΕΚ (6-0) παραβρέθηκε ο υπεύθυνος της σχολής ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιώς Ρέθυμνο, Δημήτρης Καλογερακης.
Το μνημόσυνο, όπως κάθε χρόνο, πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης».
Μαζί με τον κ. Καλογεράκη υπήρξε και αντιπροσωπεία μελών της ερυθρόλευκης σχολής αποτελούμενη από τους προπονητές, Βασίλη Νικολουδάκη και Αντώνη Κολυβάκη, καθώς και αθλητές της Ακαδημίας, οι οποίοι λίγο μετά βέβαια, έδωσαν το «παρών» στη κοπή της πίτας της θύρας 7 του Ρεθύμνου!
«Σιδεροκέφαλος» ο Βασίλης Νικολουδάκης
Παράλληλα η ευχάριστη είδηση ήρθε από το επιμορφωτικό επίπεδο της ακαδημίας, η οποία γίνεται ολοένα και πιο… σοφή. Με επιτυχία πέρασε το πρώτο μέρος της σχολής UEFA A’, ο προπονητής της σχολής Ολυμπιακού Ρεθύμνου Βασίλης Νικολουδάκης που πραγματοποιήθηκε στο Ρέθυμνο 16-30 Ιανουαρίου 2017.
Το Σάββατο το κόψιμο της βασιλόπιτας
Τέλος, η Σχολή Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Πειραιώς-Ρεθύμνου έχει προγραμματίσει το κόψιμο της πρωτοχρονιάτικης πίτας για το Σάββατο στις 11 Φεβρουαρίου στις εγκαταστάσεις του Rethymno Soccer club στις 16:00!