Η παρουσίαση του βιβλίου – Εκπαιδευτικού Προγράμματος «Οι Τετρακατοικίες των Βομβόπληκτων», που υλοποίησαν ο δάσκαλος Νίκος Δερεδάκης και οι μαθητές της Ε2 τάξης του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 8 Ιουνίου, στις 20:00, στην αυλή του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου.
Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι:
• Γιώργος Φρυγανάκης, φιλόλογος
• Ρούλα Καλούδη-Καλαϊτζάκη, νηπιαγωγός
• Μανώλης Καρνιωτάκης, αρθρογράφος
Αποσπάσματα από το βιβλίο θα διαβάσουν μαθητές της Ε2 τάξης.