Οι υποχρεώσεις της ΕΠΣΡ…
Από εκδήλωση σε εκδήλωση τρέχει ο πρόεδρος -και πολλές-πολλές φορές και τα μέλη του Δ.Σ. της ΕΠΣΡ- ένεκα των υποχρεώσεων. Τα πρωταθλήματα φτάνουν στο τέλος τους, οι ομάδες, οι παράγοντες ή οι ίδιοι οι ποδοσφαιριστές αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι στην καθημερινότητά τους και αυτό που μένει είναι η προσπάθεια… Άλλες στιγμές με τον πλέον ιδανικό τρόπο, άλλες, με ελλείψεις αλλά με την πίστη πως κάνουν ό,τι περνάει από το χέρι τους για να φτάσουν να καλύψουν τις αμέτρητες ανάγκες που έχει η Ένωση.
Ο πρόεδρος, Γιώργος Δασκαλομαρκάκης εν προκειμένω, βρέθηκε στο Πέραμα (μαζί με τους κ.κ. Στεφανάκη, Καλυβιανάκη) για να παραδώσουν το κύπελλο στα κορίτσια του Αστέρα, ακολούθως στις υποχρεώσεις της Ένωσης στο γραφείο κι αμέσως μετά, έλαβε πρόσκληση από την ΕΠΟ, προκειμένου να παρευρεθεί στον τελικό κυπέλλου Ελλάδας του ΟΑΚΑ (Ολυμπιακός – Ξάνθη) όπως άλλωστε κι όλοι οι υπόλοιποι πρόεδροι των Ενώσεων.
Την επομένη, επέστρεψε και βρέθηκε στην Ιεράπετρα για να βρεθεί στον αγώνα του Ερμή με τον Ρούβα.
Φυσικά, την Κυριακή ο ίδιος και προφανώς το υπόλοιπο Δ.Σ. θα μεταβούν στα Ζωνιανά για να κάνουν την απονομή των επάθλων στον Ερμή.