Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή από την Παιδική Σκηνή του Θεατρικού Περίπλου οι παραστάσεις «Ειρήνη» του Αριστοφάνη για παιδιά.
Ο Θεατρικός Περίπλους υπόσχεται ότι το νέο ραντεβού του με το κοινό θα είναι σύντομα, ενώ ευχαριστεί όλους όσους αγκάλιασαν την παράσταση: «Σας ευχαριστούμε όλους που για μια ακόμα φορά μας ακολουθήσατε στο θεατρικό μας ταξίδι! Κάθε σας χαμόγελο για μας είναι το μεγαλύτερο δώρο και εφόδιο για να συνεχίζουμε!! Ας κρατήσουμε στις καρδιές μας το μήνυμα της παράστασης και ας είμαστε αυτοί που θα χαμογελάμε στα μικρά και καθημερινά δώρα της ειρήνης! Ραντεβού ξανά σύντομα…» αναφέρει σε σημείωμά του.
Παράλληλα, ευχαριστεί για τη στήριξη τους τους: Minoan Lines, «Cloclo’s Art», (Τζάνε Μπουνιαλή 32), «Τα γουρουνάκια», (Εστιατόριο – ψησταριά, Ψυχουντάκη και Κουρμούλη γωνία), «Book Spot», (Βιβλοπωλείο, Χειμάρας 6), «Mona Lisa», (Ζαχαροπλαστείο, Παλαιολόγου 36), «Αγρίμια» (Εστιατόριο, Τ. Πετυχάκη 23), «Μυστικό» (Είδη δώρου, Αρκαδίου 180), «Νίκος Σταυριδάκης» (παιχνίδια – δώρα, Εθν. Αντιστάσεως 69), «Plano» (Επιγραφές – Άφοι Σταυγιαννουδάκη), Μ. Αυγουστάκη (Κομμωτήριο, Τζάνε Μπουνιαλή).