Με την πραγματοποίηση της 4ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το αγωνιστικό μέρος του σχολικού τουρνουά μπάσκετ, που διοργάνωσε το Ρέθυμνο Aegean στο πλαίσιο του προγράμματος «Ρέθυμνο Assist».
Οι ομάδες αγωνίστηκαν στο καινούριο γήπεδο του 5ου Δημοτικού Σχολείου και για ακόμα μία φορά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και διασκέδασαν με την ενασχόληση με το αγαπημένο τους άθλημα. Η αυλαία θα πέσει το ερχόμενο Σάββατο (6 Ιουνίου) στο «Μελίνα Μερκούρη», με τη μεγάλη γιορτή του σχολικού τουρνουά. Το All Star Game θα φιλοξενήσει τους καλύτερους αθλητές του πρωταθλήματος, θα βραβευτούν όλοι-ες οι συμμετέχοντες-ουσες και φυσικά θα πραγματοποιηθούν πολλά χάπενινγκς και εκπλήξεις.
Παράλληλα, σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται και οι υπόλοιπες δράσεις, με τα «Μαστορέματα» να λαμβάνουν χώρα στο 2ο Δημοτικό σχολείο, με τη συμμετοχή παιδιών, δασκάλων και εθελοντών, θέλοντας να αλλάξουν και να ομορφύνουν τον εξωτερικό χώρο του σχολείου, με χρώματα και ζωγραφιές.
Τέλος, η ρεθεμνιώτικη ΚΑΕ εξέδωσε την παρακάτω ευχαριστήρια ανακοίνωση: «Η ΚΑΕ Ρέθυμνο Aegean ευχαριστεί θερμά τον Μανόλη Καλοκύρη για την βοήθειά του στη διαιτησία των αγώνων αλλά και τον Ερυθρό Σταυρό και τον Μανόλη Χατζηκωνσταντίνου για την πολύτιμη βοήθεια τους».