To 3o Φεστιβάλ τέχνης και λόγου, Νίκος Σκεπετζής ολοκληρώθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία. Επιθυμούμε για τον λόγο αυτό να ευχαριστήσουμε από καρδιάς όλους τους συντελεστές του φεστιβάλ που συμμετείχαν με την παρουσία τους στις δράσεις του, καθιστώντας αυτό σπουδαιότερο, αξιολογότερο και ποιοτικότερο για τα πολιτιστικά δρώμενα αυτού του τόπου.
Συντελεστές:
• Θέατρο τέχνης Καρόλου Κουν: με τους Κωστή Καπελώνη, Βασιλική Δέλιου, Γιάννα Μαλακατέ, Ράνια Παπαδάτου.
• Θεατρική σκηνή The Garaze: με τους Ελένη Δάγκα, Μάνια Κατσανάκη, Γιώργο Ξενικάκη, Αντώνη Παλιεράκη και Κοραλία Παλιεράκι.
• Τις ποιήτριες Αγγελική Πεχλιβάνη και Καλλιόπη Γιατρουδάκη: με τους Αστυρακάκη Εύα, Κωνσταντίνα Χαβάκη, Δημήτρης Κουτσουδάκης, Θεανώ Βολουδάκη, Βιβή Χατζηκωτούλα και μαθητές αυτών.
• Τις εμψυχώτριες των Messy Play και Θεατρικού παιχνιδιού: Μαρία Χαβάκη και Μαριάννα Τσαμάνδουρα.
• Τους Περφόρμερ, Εικαστικούς και Μουσικούς: Nίκο Γιαβρόπουλο και Μάνο Ναζλή με τους O Bombo.
• Το Μουσικό σχήμα EVIVERE: με τους: Τζίμα Δημήτρη, Ξενιτόπουλο Σπύρο, Δασκαλάκη Μαρία.
• Τους παρουσιαστές σεμιναρίων και ξενάγησης: Γιώργη Καπελώνη και Γιώργο Κραραταράκη.
• Τους Έλληνες και Κύπριους Εικαστικούς: Κωνσταντίνος Ανδρώνης, Ειρήνη Βαζούκου, Αλέξανδρος Βούτσας, Βασιλάκου Αργυρή, Βασιλάκου Μαργαρίτα, Νίκος Γιαβρόπουλος, Καλλιόπη Γιατρουδάκη, Γιάννης Διαλινός, Στέλλα Δρυγιαννάκη, Γιώργος Θεοδώρου, Σταυρούλα Καζιαλέ, Γιάννα Καλή, Βίκυ Καμένου, Γιώργης Καπελώνης, Κάλλη Καραδάκη και Γιάννης Δραμιτινός, Μανώλης Καραταράκης, Καλλιόπη Κουκλινού, Πένυ Κορρέ, Στέλλα Κουκουλάκη, Δημήτρης Λάμπρου, Ευστρατία Μαχαιρίδη, Λαμπρινή Μποβιάτσου, Κωνσταντίνα Μπολιεράκη, Ισμήνη Μπονάτσου, Χαρούλα Νικολαΐδου, Κώστας Παγωμένος, Χριστίνα Παπαιωάνου, Σύλβια Πετσούρα, Βασίλης Σολιδάκης, Φοίβος Σοφικίτης, Χρυσούλα Σκεπετζή, Νίκος Σταθόπουλος, Γιάννης Στεφανάκις, Ισαβέλα Στυλιανού, Μαρία Τσουκνάκη, Μιχαήλ Φαλκώνης, Αντώνης Φραντζεσκάκης.
• Tους Ενήλικες, έφηβους και μικρούς μαθητές: Στέλιος Βλαζάκης, Μανώλης Γιαννούλης, Άννα Θωμαδάκη, Αθηνά Καλογεράκη, Χρυσούλα Κουτσουδάκη – Λεντζάκη, Αντώνης Ξηρουδάκης, Έλενα Παπαγιαννάκη /Θεοδώρα Θωμαδάκη, Κωνσταντίνος Βρυλάκης, Βίκυ Τσουντάνη. / Φανή Αναγνωστάκη, Μαρία – Ναταλί Δούκα, Σερένα Ηλιάκη, Λυδία Μπερέτη, Γκαμπριέλα Μούκε, Λυδία Παπαδάκη, Ραφαέλα Παπαδάκη, Αμαλία Κόνδυλα, Σωτηρία Κόνδυλα, Γιώργος Τσουπάκης.
Ευχαριστώ επίσης τον Δήμο Ρεθύμνου και την ΚΕΔΗΡ, που υπό την αιγίδα του πραγματοποιήθηκε το φεστιβάλ ενισχύοντας έτσι τον πολιτισμό μας. Επίσης οφείλω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ και εκτίμηση στον χορηγό του φεστιβάλ, τους ιδιοκτήτες της ταβέρνας «Θαλασσί» για την οικονομική υποστήριξή τους.
Με μεγάλο σεβασμό και εκτίμηση ευχαριστώ επίσης όλους τους συμπολίτες μας και τους πολίτες φίλους και υποστηρικτές του φεστιβάλ των γειτονικών μας πόλεων και όχι μόνο, που με μεγάλη εγκαρδιότητα και ανάγκη παρακολούθησαν τις δράσεις του φεστιβάλ δίνοντας έτσι πολλές αναπνοές για την εξέλιξή του.
Η επιμελήτρια και συντονίστρια του φεστιβάλ
Χρυσούλα Σκεπετζή