Διοργανωτές είναι ο Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων και η Εργαστηριακή Μονάδα Οικολογικής Ψυχολογίας και Βιωματικής, Ευρετικής και Διαλογικής-Επικοινωνιακής Ψυχοπαιδαγωγικής του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης.
Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου 2013, ώρα 19:30.
Η έκθεση γίνεται στο πλαίσιο Διεπιστημονικού Συμποσίου με θέμα «Το σώμα ως τόπος Δημιουργίας Κοινωνικών Νοημάτων: Εφαρμογές στις Κοινωνικές Επιστήμες, την Τέχνη, την Εκπαίδευση και στις Επιστήμες Υγείας» που έγινε στην Άνδρο. Στα εγκαίνια της έκθεσης θα μιλήσει ο καθηγητής Μάριος Α. Πουρκός, διοργανωτής του πιο πάνω συμποσίου.
«Υακίνθεια 2024» για 26η χρονιά στα Ανώγεια
Στο μαγικό θεατράκι του Αγίου Υακίνθου, στον Ψηλορείτη, θα κάνουν πρεμιέρα την Παρασκευή 26 Ιουλίου τα «Υακίνθεια». Οι εκδηλώσεις-θεσμός για...