Μ’ απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκαν τα πρωταθλήματα Υποδομής Παίδων της Ε.Π.Σ.Ρ. 2014-15.
Με τη συμμετοχή 21 ομάδων σε δυο Ομίλους Α’ (11Χ11) και Β’ (8Χ8) από παιδιά γεννηθέντα το 2001-02. Στην Α’ φάση την πρόκριση πήραν στον 1ο Όμιλο (11Χ11) οι 4 πρώτες ομάδες (ΟΦΑ, Ρέθυμνο, Αστέρας, Λιβάδια – μετά από μπαράζ με Πέραμα).
Ο ΟΦΑ πρωταθλητής Παίδων (11Χ11) 2014-15
Η παράδοση που θέλει να κατακτά τρόπαια στις Υποδομές ο ΟΦΑ συνεχίστηκε με τον προπονητή των τίτλων Παντελή Κατικά.
Στην 3η καθοριστική αγωνιστική των μπαράζ κέρδισε με 10-5 τον Αστέρα Ρεθύμνου (είχε τερματίσει πρώτος και στην Α’ φάση) και σε συνδυασμό με το 2-2 των Λιβαδίων πήρε το τρόπαιο.
Τα γκολ των μικρών πρωταθλητών πέτυχαν: Λ. Νικολί 5, Α. Βερνάδος 3 και από ένα Π. Θεοδωράκης, Κ. Πρινιανάκης.
ΟΦΑ (Π. Κατικά): Χριστοφοράκης Β. Μυλωνάκης Θ., Κλείδης Α. Ρεξεπί Ν. Μπαραδάκης Μ. Μπερβανάκης Μ. Τσόλας Β., Θεοδωράκης Π. Νικολί Λ. Πρινιανάκης Κ. Βερνάδος Α. Κώτσιος Θ., Μαραγκουδάκης Π. Γκερτούκης Μ. Τσακάι Χ. Κολυβάκης Ν. Φραγκάκης Δ.
Η Ρεκάλ πρωταθλήτρια (8Χ8)
Στο 2ο Όμιλος (8Χ8) το εισιτήριο για τη β’ φάση πήραν (ΑΓΟΔΑ, Ψηλορείτης, Ρεκάλ και Μελιδόνι)
Τον τίτλο κατέκτησε η Ρεκάλ κερδίζοντας στον τελικό 1-0 τον ΑΓΟΔΑ.
Βαθμολογία Παίδων
(Σε 9 αγώνες)
Α’ Όμιλος (11Χ11)
Τελική Α’ φάσης
1) ΟΦΑ 25
– Ρέθυμνο 25
3) Αστέρας 1 21
4) Λιβάδια 16
– Πέραμα 16
6) Άρης 12
7) ΕΑΠ 9
8) Ρεθυμνιακός 6
9) Αστέρας 2 3
10) Παιδεία 0
Μπαράζ Λιβάδια-Πέραμα 3-2
Β’ Όμιλος (8Χ8)
(Σε 11 αγώνες τελική)
1) ΑΓΟΔΑ 27
2) Ψηλορείτης 22
3) Ρεκάλ 21
4) Μελιδόνι 18
– Ποσειδώνας 18
6) Επισκοπή 16
7) Ζωνιανά 15
8) Αετός 12
9) Ασή Γωνιά 6
10) Αλφά 6
11) Κάλυβος 3
Μπαράζ τίτλου Παιδικού (11Χ11)
1η αγωνιστική (Σάββατο 4-4-2015)
Αστέρας 1-Λιβάδια 5-2
ΟΦΑ-Ρέθυμνο 3-2
2η αγωνιστική
Λιβάδια-ΟΦΑ 1-0
Ρέθυμνο-Αστέρας 1 8-0
3η αγωνιστική
Ρέθυμνο-Λιβάδια 2-2
Αστέρας 1-ΟΦΑ 5-10
Τελική βαθμολογία Β’ φάσης 2015
Α’ Όμιλος (11Χ11)
1) ΟΦΑ 6 13-8
2) Ρέθυμνο 4 12-5
-Λιβάδια 4 5-7
4) Αστέρας 3 10-12
Πώς αγωνίζονται οι ομάδες Παίδων (11Χ11) Α’ Όμιλος
ΑΣΤΕΡΑΣ 1 (Π. Αντωνιάδης): Ι. Τριποδιανός, Κ. Τσακάλι, Μ. Σταύρος, Μ. Σφακιανάκης, Κ. Αστρινάκης, Β. Γκάκι, Π. Μυριοκεφαλιτάκης, Δ. Καλογεράκης, Γ. Χατζηπαράσχος, Δ. Σαββάκης, Ε. Μαυρογιαννάκης, Σ. Βαλτάκης, Ε. Ντχάμο, Ι. Μπουρνέλης, Π. Μικελάτος, Ε. Παλάσης.
ΠΕΡΑΜΑ (Ν. Μαθιουδάκης): Υ. Γκόγκα, Χ. Μιχελάκης, Δ. Χαξάι, Μ. Λέσι, Γ. Χνάρης, Ν. Στεφανάκης, Γ. Παπαδάκης, Μπούλι, Κ. Χατζηλαμπής, Ι. Σπανουδάκης, Γ. Βασσάλος, Ν. Παπαγιαννάκης, Γ. Παπαμαρκάκης, Σ. Τζαστάν, Χούγκο, Μ. Τουρνάκης, Κ. Παπαδάκης.
ΆΡΗΣ (Μαν. Ρόκας): Ε. Ζουμπεράκης, Ι. Κουταλάς, Μ. Βαρδουκιώτης, Ι. Μανωλίτσης, Κ. Σοφιανός, Α. Σοφιανός, Ε. Καρδαμίτσης, Ε. Ζέρτζα, Α. Σκούρα, Ε. Βενιανάκης, Ε. Τσάντο, Β. Καλοειδάς, Α. Λιναρδάκης, Ι. Μαρκάκης, Θ. Βαρούχας, Γ. Νικολα, Ι. Λαγουδάκης, Ν. Γκούτζος.
ΛΙΒΑΔΙΑ (Μιχ. Βουράκης): Ε. Κόκκινος, Θ. Στριλιγκάς, Δ. Κόκκινος, Γ. Στριλιγκάς, Α. Κλάδος, Σ. Σωπασής, Ε. Βάμβουκας, Λ. Νύκταρης, Κ. Κλάδος, Ε. Μαρής, Ε. Σωπασής.
Ρέθυμνο Π.Σ. (Γ. Καλλιγιάννης): Σ. Παλιεράκης, Μ Παπιομίτογλου, Τ. Παπιομίτογλου, Η. Βρεττός, Τ. Σταυγιανουδάκης, Τ. Μοσχονάς, Ε. Λαζίδης, Γ. Μαθιουδάκης, Ε. Ψυχαράκης, Ι. Ποθουλάκης, Π. Αποστολάκης, Σ. Καλαϊτζάκης ,Τ. Νικηφόρος, Σ. Γαϊτάνης, Μ. Μπερβανάκης, Σ. Μανουσάκης, Ι. Βαρδας.
Αστέρας 2 (Β. Γσπαράκης): Γ. Φουρναράκης, I. Troshku, Γ. Τσουντάνης, Α. Παναγιωτάκης, Χ. Παπαδογιάννης, Γ. Ελευθεράκης, Ν. Ελευθεράκης, Ρ. Ανυφατάκης, Χ. Γιακουμάκης, Μ. Βαμβακάς, Γ. Ζαφειράκης, Γ. Χριστοδουλάκης, Δ. Φωτόπουλος.
Παιδεία (Ν. Σκουλούδης): Β. Γαβαλάς, Γ. Πετρογιαννάκης, Κ. Σκουλούδης, Χ. Τυράκης, Δ. Μουσιάι, Ν. Παπαδάκης, S. Μερσίνα, Κ. Λίτινας, Γ. Κουνδουράκης, Γ. Βασιλάκης, Σ-Θ Κιρκιζιώτης, F. Ντέντα, Μ. Ρουκούδης.
Ρεθυμνιακός (Γ. Μπαστάκης):Ι. Καφούρος, Α. Μενιουδάκης, Ν. Μελαδάκης, Γ. Πετρόβ, Μ. Δημητάκης, Ν. Τακα, Ν. Λουρετζάκης, Αλίας Aliaz, Α. Ανυφαντάκης, Σαλίκι Saliaj, Ζ. Περάκης, Α. Λετζάκης, Ν. Τσουδερός, Σούλι Suli, Μ. Ποφουλάκης, Κ. Μουσαλάρι, F. Zoύλα.
EAΠ (Λ. Κορνάρος): Ε. Αλεξανδρόπουλος, Χ. Μοτάκης, Ν. Ριτζάκης, Χ. Κουσμινάς, Ν. Βαϊδάκης, Ν. Παπαδάκη, Γ. Λιανδρής, Α. Παπαδάκης, Μ. Φυρφιρής, Α. Αλεξανδρόπουλος, Ε. Δριδάκης, Ι. Γαβαλάς, Μ. Λελεδάκης, Κ. Κατσούγκρης, Η. Σταρράς, Γ. Γερονυμάκης, Ν. Παπαδομανωλάκης, Μ. Βαλαρής.
Β’ Όμιλος Παίδων (8Χ8)
Μικρός τελικός
Μελιδόνι-Ψηλορείτης 3-0 (ά.α.)
Τελικός
Ρεκάλ-ΑΓΟΔΑ 1-0
Πώς αγωνίστηκαν οι ομάδες Β’ Ομίλου (8Χ8)
ΑΓΟΔΑ (Γ. Πανταγιάς): Α. Κλάδος, Γ. Βαρδιάμπασης, Σ. Μιχελουδάκης, Σ. Φιλιππόπουλος, Ε. Μεργέμογλου, Σ. Έντισον, Γ. Νικολάι, Γ. Πετρογιαννάκης, Ε. Κρητσιώτης, Μ. Μεργέμογλου, Μ. Παχουντάκης, Α. Χατζιδάκης.
ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ (Μεν. Δημητριάδης): Γ. Χριστοδουλάκης, Π. Α., Ν. Διαμαντάκης, Α και Ι. Μουρτζανός, Α. Πατεράκης, Ν. Κατσαντώνης, Σ. Αντωνάκης, Α. Κωνσταντάκης, Κ. Καπετανάκης, Ε. Γιακουμάκης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Φιλ. Μουρτζανός): Δ., Γ., Π. Νικολακάκης, Ι. Μπαγουράκης, Μ. Τσουπάκης, Π. Μαρινάκης, Ε. Σηφακάκης, Ε. Ματθαιακάκης, Ν., Μ. Ασμαργιανάκης.
ΡΕΚΑΛ (Χαρ. Αποστολάκης): Ν. Ανωμεριανάκης, Ι. Νύκταρης, Δ. Φιλίππου, Ι. Κονταράκης, Δ., Ν. Παπαδάκης, Ε. Πολάκης, Γ. Μαυρομάτης, Ι. Σπυριδάκης, Ν. Γύπαρης, Μ. Μπερκάκης.
ΑΕΤΟΣ (Τ. Μέμος): Χ. Φασουλάς, Σ. Βρέντζος, Μ., Ι. Σμπώκος, Γ., Ν. Ξυλούρης, Χ. Κονιός, Δ. Χαιρέτης, Χ. Φασουλάς, Δ. Νταγιαντάς, Ν. Πασπαράκης.
ΜΕΛΙΔΟΝΙ (Μ. Παπαδάκης): Κ. και Π. Πολυμίλης, Α. Πετροδασκαλάκης, Γ. Παπακωνσταντής, Ν. Μαθιουδάκης, Γ. Αλεξάκης, Κ. Σταρράς, Μ. Καλούδης, Σ. Παρασχάκης, Σ. Σωπασουδάκης, Στ. Γαζανός, Ε. Μαρής.
ΠΑΟ ΑΛΦΑ (Β. Μαρής): Ε. Τζερβράκης, Κ. Χαρίσης, Α. Καραβάνος, Ι. Βεργιανάκης, Ν., Ε. Κατσαμάς, Ε. Σερλής, Κ. Βασσάλος, Π. Βεργιανάκης, Α. Παπαδάκης, Ε. Φίντα.
ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ (Γ. Στεφανάκης): Νεκτ. Πλυμάκης, Εμμ. Αγγελάκης, Β. Γλεντζάκης, Αν. Γυπαράκης, Ν και Γ. Δασκαλομαρκάκης, Β. Δραμηλαράκης, Ι. Κοκκάν, Β. Μαρκάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ Β’ (Β. Αθανασιάδης): Μ. Πετράκης, Α. Βοτζάκης, Χ. Γρυντάκης, Ε. Δαμανάκης, Γ. Μαραγκουδάκης, Ν. Τζιράκης, Π. Μανουσάκης, Σ. Τζωρτζίνης, Δ. Κατσάλης, Α. Νάτσης.