Η μεγάλη νίκη του Άρη με 2-0 στο σούπερ ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής με αντίπαλο την ΑΕ Μυλοποτάμου ήταν, το δίχως άλλο, αυτό που μονοπώλησε το ενδιαφέρον στο Α’ Τοπικό.
Οι Περβολιανοί στηριζόμενοι στην ομαδικότητά τους, έκαναν δικό τους το κορυφαίο ματς και φιγουράρουν μόνοι πρώτοι πλέον στην κορυφή του πρωταθλήματος.
Μπροστά σε 700 φίλους του ποδοσφαίρου, οι δύο από τους τρεις μνηστήρες του τίτλου, έπεισαν για ποιoν λόγο βρίσκονται ψηλά. Ωστόσο, ένας ήταν αυτός που χαμογέλασε στο τέλος. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με τους Μ. Δασκαλάκη στο 68′ και Νικόλα Θεοδωρομανωλάκη στο 82′ και το ντέρμπι τέλειωσε κάπου εκεί.
Στα άλλα ματς, ο Ρεθυμνιακός έκανε τη δουλειά του κερδίζοντας με 3-0 την Κάλυβο στη Σοχώρα και πέρασε μόνος 2ος πλέον.
Στα άλλα ματς, σημαντική ήταν η πρώτη νίκη της Ασή Γωνιάς, η οποία κέρδισε με 1-3 τον Φοίνικα.
Σελ. 19