Το διοικητικό συμβούλιο της ΑΕΜ έγινε και μάλιστα τα μέλη της έδειξαν την ανάλογη ζέση προκειμένου να δουν πως θα σχεδιάσουν τη νέα σεζόν που φέρνει την ομάδα στη Γ’ Εθνική.
Πολλοί περίμεναν την ανακοίνωση της παραμονής του Κώστα Κιάσσου, όμως, αυτό που προέχει είναι η συγκρότηση σε σώμα ενός νέου διοικητικού συμβουλίου, που θα αναδείξει πρόσωπα και που θα φέρει μια νέα πνοή ανέλιξης στην ομάδα και στην γύρω περιοχή.
Καθ’ όπως δείχνουν τα πράγματα, δραστικές αλλαγές δεν αναμένονται υπό την έννοια ότι ο απερχόμενος πρόεδρος Μανώλης Κουγιουτζής παραμένει στην ομάδα με ηγετικό ρόλο, όπως ηγετικό ρόλο θα έχουν και κάποια σταθερά στελέχη. Ένα εξ αυτών είναι ο Κωνσταντίνος Βαρδιάμπασης ο οποίος ήταν μέχρι πρότινος αντιπρόεδρος του σωματείου. Ο ίδιος, στην προσπάθεια όλων να διοικηθεί η ομάδα με την ίδια σταθερότητα και να μην παρεκκλίνει της πορείας της, φαίνεται να τοποθετείται -πάντα σύμφωνα με το ρεπορτάζ και με κάθε επιφύλαξη- πρόεδρος ή προσωρινός πρόεδρος της ΑΕΜ.
Ο κ. Βαρδιάμπασης γνωρίζει από μέσα κι από έξω πως έχουν τα πράγματα στο σωματείο γι’ αυτό και μπορεί να βρεθεί στο συγκεκριμένο πόστο.
Από ‘κει και πέρα, το θέμα παραμονής του Κώστα Κιάσσου, τηρουμένων των αναλογιών και των καταστάσεων θεωρείται τυπικό. Εφόσον όμως όλα κυλήσουν βάσει προσδοκιών…
Στην ΑΕΜ όπως και να έχει πάντως, θέλουν να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά, γι’ αυτό πασχίζουν αυτές τις μέρες. Μένει να δούμε μέσα από επίσημες τοποθετήσεις αν όλα τα παραπάνω ευσταθούν στο 100% ή αν θα υπάρξουν και περαιτέρω εξελίξεις.
Αποχώρησε ο Δημαράκης
Ο Γιάννης Δημαράκης με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο fb γνωστοποίησε την αποχώρησή του από το ρεθεμνιώτικο σωματείο. Η αναφορά του περιείχε τα εξής αποστέλλοντας πολλά «ευχαριστώ» σε προπονητικό τιμ και στη διοίκηση… «Όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν! Φεύγω με το κεφάλι ψηλά και την συνείδησή μου καθαρή γιατί πιστεύω ότι έδωσα ότι είχα και δεν είχα γι’ αυτήν την ομάδα!!! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συμπαίκτες μου για την ιστορία που γράψαμε μέσα στο γήπεδο και τις απίστευτες στιγμές έξω από αυτό».