Μία πολύ δυνατή μεταγραφή, έστω και με τη μορφή δανεισμού, πραγματοποίησε ο Άρης επιβεβαιώνοντας και ρεπορτάζ των «Ρ.Ν.» το περασμένο Σάββατο. Στην προσπάθεια που κάνει η ομάδα των Περιβολίων για να σωθεί, έφερε στις τάξεις της τον επιθετικό της Επισκοπής, Γιώργο Βελονάκη. Ο Βελονάκης αναμένεται να βοηθήσει πολύ πλάι ή στα άκρα με τον Άγγελο Γκιόκα.
‘Ο Άρης Ρεθύμνου ανακοίνωσε την απόκτηση του ποδοσφαιριστή, αναφέροντας τα εξής: «Ο Άρης Ρεθύμνου ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή, Γιώργου Βελονάκη για τους επόμενους 6 μήνες.
Ο Βελονάκης είναι 23 χρονών και αγωνίζεται ως επιθετικός. Η διοίκηση της ομάδας μας θέλει να ευχαριστήσει τον ΑΟ Επισκοπής και ιδιαιτέρως τον πρόεδρο της κ. Μιχάλη Νικολιδάκη για την άψογη συνεργασία, στην ολοκλήρωση αυτής της μεταγραφής».
Γ. Βελονάκης: «Να δικαιώσω τους ανθρώπους που με επέλεξαν ως μέλος αυτή της ομάδας»
Αμέσως μετά τις σχετικές υπογραφές, ο νέος παίκτης του Άρη δήλωσε: «Είμαι χαρούμενος που συμφωνήσαμε με τη διοίκηση του Άρη Ρεθύμνου και τους ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπό μου. Θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό, ώστε να βοηθήσω και εγώ την ομάδα να πετύχει τους στόχους της στο πρωτάθλημα και να δικαιώσω τους ανθρώπους που με αγκάλιασαν και με επέλεξαν για μέλος αυτής της ομάδας».