Μεγάλη επιτυχία γνώρισε το «EKO Antetokounbros Streetball Event» που πραγματοποιήθηκε στο λιμάνι του Ηρακλείου. Πλήθος κόσμου έδωσε το «παρών» και αποθέωσε τα αδέρφια Αντετοκούνμπο και δη τον Γιάννη και τον Θανάση. Προσέφεραν μοναδικές στιγμές θεάματος και ψυχαγώγησαν ιδανικά το κοινό.
Στα διάφορα διαγωνιστικά παιχνίδια συμμετείχε και ο Δημήτρης Τζαγκαράκης. Ο νεαρός αθλητής του Ρέθυμνο BC, που πρόσφατα έκανε ντεμπούτο και στην Α1, κέρδισε στο ένα από αυτά και δέχθηκε τα συγχαρητήρια των Γιάννη και Θανάση Αντετοκούνμπο και φυσικά φωτογραφήθηκε με τα ινδάλματά του.