Ο Έρμης Ζωνιανών βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 μέχρι το 54’, όμως κατάφερε να πάρει το εισιτήριο με πρωταγωνιστή το Ρηγάκη και αυτογκόλ του Γελαδάρη λίγα λεπτά πριν το φινάλε. Στα Μισίρια ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 16’ με σουτ του Μ. Κλαψινού μετά από κόρνερ του Σταράκη και δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 με το Χατζηάδη, μετά από σέντρα Κλαψινού.
Τα Ζωνιανά αντέδρασαν στην επανάληψη με δύο αλλαγές τους Κοζορώνη, Καλομοίρη και μείωσαν στο 55’ με κεφαλιά του Μπριλάκη μετά από καλοτραβηγμένο κόρνερ του Ρηγάκη και ισοφάρισαν στο 64’ με πλασέ του Δ. Κλίνη.
Το γκολ που έδωσε την πρόκριση στον Ερμή σημειώθηκε στο 77’ μετά από φάουλ του Ρηγάκη, ο Γελαδάρης στην προσπάθειά του να διώξει την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.
ΖΩΝΙΑΝΑ (Μ. Σουτζής): Γαυγιωτάκης, Λαμπότι, Τ. Κλίνης (46’ Κοζορώνης), Μπριλάκης, Μανάι, Θ. Κάββαλος, Φανουράκης (46’ Καλομοίρης), Ρηγάκης, Βαρούχας (55’ Ν. Σούτζης), Δ. Κλίνης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μ. Κλαψινός): Ν. Γαγάνης, Γαβαλάς, Φουρναράκης, Γελαδάρης, Ξενικάκης, Βουτσάς, Βρουλιδάκης, Κλαψινός (70’ Σαββάκης), Χατζηάδης, Κόχα (60’ Άννι), Σταρράς (80’ Μαρινάκης).
Λιβάδια-Αρης 1-0
(Στ. Ιβάνοφ)
Ψηλορείτης-Πέραμα 3-2
(Καλυβιανάκης, Τζαγκαράκης, Ματαραγκάσι και Χαριτάκης, Παπαγιαννάκης).
ΟΦΑ-Μελιδόνι 3-1
(Τζιλιγκάκης 2, Π. Γασπαράκης, Κοσκινάς).
Ερμής -Αστέρας Ρεθύμνου 3-2
(Μπριλάκης, Δ. Κλίνης, Γελαδάρης (αυτογκόλ) και Κλαψινός, Χατζηάδης).