Με πολλές προσδοκίες ξεκίνησε το απόγευμα της περασμένης Δευτέρας, στο αθλητικό πάρκο Kido, και η ομάδα του Κεραυνού.
Με προπονητή τον Στέλιο Κοζανίδη και στηριζόμενη στα παιδιά που έρχονται όλα αυτά τα τελευταία χρόνια από τις ακαδημίες, τα «καναρίνια» ευελπιστούν να κάνουν μια αξιόλογη επιστροφή σ’ έναν θεσμό όπου η ιστορία και μόνο πιστοποιεί ότι θα πρέπει να ανήκει σ’ αυτή.
Η πρώτη προπόνηση του νεανικού Κεραυνού που επανέρχεται έπειτα από 8 χρόνια στην Α’ κατηγορία πραγματοποιήθηκε μ’ ένα σύνολο που «ξεχειλίζει» από νιάτα και ταλέντο.
Ο Στέλιος Κοζανίδης είναι αυτός που θα ηγηθεί του τμήματος και που σκοπός είναι να μπορέσει να κρατηθεί και να παράγει παιδιά που προηγουμένως θα έχουν κάνει τη μετάβαση από την ομάδα των νέων.
Και ο Κεραυνός -όπως ο Αστέρας- θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του στο γήπεδο kido.