Κάτι παραπάνω από καθοριστική ήταν η συμβολή του φίλαθλου κόσμου στη μεγάλη νίκη του Ρεθύμνου επί του Κολοσσού Ρόδου. Σ’ ένα παιχνίδι που είχε χαρακτηριστεί ως τελικός, ο 6ος παίκτης ήταν εκεί και βοήθησε τα μέγιστα τις προσπάθειες των παικτών του Θανάση Σκουρτόπουλου.
Η ρεθεμνιώτικη ΚΑΕ εξέδωσε ευχαριστήρια ανακοίνωση, ανανεώνοντας το ραντεβού για το επίσης σημαντικό εντός έδρας παιχνίδι με τον Αρκαδικό.
«Η ΚΑΕ Ρέθυμνο Cretan Kings ευχαριστεί τους φιλάθλους για την στήριξη και τη δύναμη που έδωσαν στους καλαθοσφαιριστές μας, δημιουργώντας μία ζεστή, μπασκετική ατμόσφαιρα σε ένα δύσκολο παιχνίδι για την ομάδα μας, η οποία ανταπέδωσε με τον καλύτερο τρόπο, κερδίζοντας τον Κολοσσό Ρόδου.
Στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» βρίσκονταν παιδιά από το Δημοτικό Σχολείο Βάμου, παιδιά και γονείς από τον 1ο βρεφονηπιακό σταθμό Μισιρίων αλλά και από την ακαδημία του Ρεθυμνιακού, μικροί μαθητές από το πρόγραμμα «Cretan Kings Assist», δόκιμοι του τμήματος Αστυφυλάκων και φοιτητές. Μάλιστα, οι μικροί φίλοι της ομάδας μας στο τέλος του αγώνα είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τα ινδάλματά τους και να φωτογραφηθούν μαζί τους.
Παράλληλα, στο ημίχρονο του αγώνα οι ράπερ Solmeister και dPans αλλά και η Αθηνά Τανατζή διασκέδασαν τον κόσμο, δίνοντας μία διαφορετική νότα στο κλειστό του Ρεθύμνου.
Τους ευχαριστούμε όλους για το δυναμικό τους «παρών» και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι μας απέναντι στον Αρκαδικό (06/02, 17.00)».