Στον όμιλο της Κρήτης συμμετέχουν τρεις ομάδες, ο ΝΟ Χανίων, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΑΟ Ηρακλείου. Τα Χανιά και το Ρέθυμνο συγκεντρώνουν τις περισσότερες πιθανότητες για την 1η θέση, καθώς ένας εκ των τριών ομάδων που συμμετέχουν θα πάρει το εισιτήριο για την τελική φάση.
Ο προπονητής του Ναυτικού Ομίλου του Ρεθύμνου Κώστας Χατζηδάκης επισημαίνει γι’ αυτούς τους αγώνες: «Σκοπός μας είναι να φτάσουμε ως την Αθήνα. Νομίζω ότι έχουμε καλή ομάδα, καλό έμψυχο δυναμικό μολονότι συναντήσαμε κάποια προβληματάκια κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας. Εκτίμησή μου είναι πάντως ότι θα τα καταφέρουμε» είπε ο νεαρός κόουτς.
Το πρόγραμμα των αγώνων για τον ΝΟΡ είναι:
Σάββατο 14/4, 18:30: ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρεθύμνου
Κυριακή 15/4, 17:30: ΝΟ Ρεθύμνου-ΑΟ Ηρακλείου.
Η ρεθυμνιώτικη αποστολή αποτελείται από τα παρακάτω μέλη:
ΝΟΡ (προπονητής Κώστας Χατζηδάκης): Γεωργία Στεφανάκη, Φλώρα Κυριακάκη, Αλεξάνδρα Φωτίου, Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη, Κατερίνα Γαβαλά, Μαρία Γαβαλά, Εύα Γαγάνη, Ελένη Σταυρουλάκη, Μαρία Πίσσα, Στέλλα Λιμπιτάκη, Βαγγελιώ Θεοδωράκη, Φρειδερίκη Τζανιδάκη, Κάλλια Λιονή, Αναστασία Χαμογιωργάκη.