Το… χωριό του Άη Βασίλη στο χώρο που είχε στηθεί στο 7ου Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου επισκέφθηκε ο όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου.
Μικροί και μεγάλοι επισκέπτες δια μέσω αυτής της συνάντησης είχαν την ευκαιρία να τα πουν και να ενημερωθούν ενδελεχώς για το τένις και παράλληλα να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους παίζοντας ρακέτες με μπάλες κάτω από την καθοδήγηση των προπονητών του Ομίλου.
Ήταν μια ευχάριστη διοργάνωση που την απήλαυσαν όλοι. Όπως υποστηρίζει και ο ρεθεμνιώτικος όμιλος, τέτοιες πρωτοβουλίες φέρνουν τα σπορ πιο κοντά στους συμπολίτες μας. Επίσης, ο Ο.Α. Ρεθύμνου εύχεται καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία σε όλους τους φίλους του τένις και στους συμπολίτες μας γενικότερα.