Με παιγνίδια για ποδοσφαιριστές που είναι γεννημένοι τη διετία 2003-04 κύλησε η 2η χριστουγεννιάτικη εβδομάδα στο γήπεδο Ατσιποπούλου.
Τη Δευτέρα που μας πέρασε, τρεις ομάδες, η διοργανώτρια ΕΑΠ, ο Ρεθυμνιακός και ο ΟΦ Αρμένων γέμισαν το γήπεδο με τις όμορφες εμφανίσεις τους και επιδόθηκαν σε αγώνες που αποδείχθηκαν συναρπαστικοί μέχρι τέλους.
Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κατόρθωσαν να διακριθούν, είτε σε ατομικό, είτε σε ομαδικό επίπεδο.
Τα παιγνίδια ήταν 3 ενός ημιχρόνου διάρκειας 30 λεπτών. Στον πρώτο αγώνα ο ΟΦΑ κέρδισε τον Ρεθυμνιακό με 1-0 χάρη στο γκολ του Παυλάκη, ενώ στο δεύτερο, ο Ρεθυμνιακός ήταν αυτός που επικράτησε με το ίδιο σκορ χάρη στο γκολ του Τάκα.
Το τρίτο ματς ανέδειξε νικήτρια την ομάδα του ΟΦ Αρμένων (0-1) με σκόρερ τον Νιολάκη στο 17 απέναντι στην ΕΑΠ.
Υπενθυμίζουμε ότι καθ’ όλη τη διάρκεια των αγώνων, στο γήπεδο του Ατσιποπούλου εξελίσσονται παράπλευρες δράσεις, όπου θα μπορούν να συμμετάσχουν όλα τα παιδιά, όπως Bazzar βιβλίου (4.30 – 7.30), αλλά και συλλογή τροφίμων που θα διατεθούν για τις ανάγκες του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ρεθύμνου.
Μάλιστα είχαμε και προβολή Χριστουγεννιάτικου παιδικού κινηματογράφου στο αμφιθέατρο του νέου Γυμνασίου Ατσιποπούλου, και την ίδια στιγμή bazaar κατασκευών από τους μαθητές του Γυμνασίου στον χώρο του αμφιθεάτρου.
Τα αποτελέσματα
ΟΦ Αρμένων – Ρεθυμνιακός 1 – 0
(1′ Σπ. Παυλάκης)
Ρεθυμνιακός – Ε.Α.Π. 1 – 0
(12′ Γ. Τάκα)
Ε.Α.Π. – ΟΦ Αρμένων 0 – 1
(17′ πεν. Νιολάκης)
ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Παντελής Κατικάς): Φραγκιαδάκης, Ι. Γεωργαλής, Νιολάκης, Χριστοδούλου, Δαούτης, Κατάκης, Ι.Π. Γαλερός, Ι. Γεωργαλής, Μ. Τάρε, Σπ. Παυλάκης, Μ. Παυλάκης, Καλησπεράκης, Σηφάκης, Ράνσοου, Φασουλάς, Αναγνωστάκης, Ι.Ε. Γαλερός, Σταματίου, Κλ. Τάρε.
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Μπαστάκης): Κωνσταντουράκης, Ζουμπουλάκης, Φλάβιο, Μελαδάκης, Μπίτζι, Αλιάι, Κουμαντάκης, Φοβάκης, Νέρβους, Μιχαλάκης, Γ. Τάκα, Γκόγκα, Ριτζάκης, Διαλυνάς, Φοδελιανάκης, Αχινάς, Ψωμάς, Παλαμάρης, Ντέσκα, Πολίτης, Βρουβάκης, Μπερτζίνι, Λ. Τάκα.
Ε.Α.Π. (Στέλιος Νικηφόρος): Προβιάς, Κελαϊδής, Πελαντάκης, Τσαπόκου, Πίσα, Λελεδάκης, Αποστολάκης, Μπάρδη, Στελιουδάκης, Αλεξανδράκης, Μ. Τζουγανάκης, Κοντογιάννης, Κελαράκης, Αλ. Μαρκόπουλος, Χαροκόπος, Γ. Χαραλαμπάκης.