Παρελθόν αποτελεί από τον Παναρκαδικό ο Γιώργος Πανταγιάς. Ο πολύπειρος προπονητής των ακαδημιών του ΑΓΟΔΑ μέσω του λογαριασμού του στο facebook ανακοίνωσε την αποχώρησή του.
Πάντοτε ήρεμος και αξιοπρεπής, χαιρέτισε τους φίλους του δηλώνοντας ότι κλείνει «γεμάτος» από τη συνεργασία.
Πιο αναλυτικά, τόνισε: «Μετά από 10 χρόνια ήρθε η ώρα να σταματήσω από προπονητής του Παναρκαδικού. Ο χώρος που φιλοξενεί τις ακαδημίες αλλάζει χρήση, ως εκ τούτου οι υποδομές πρέπει να μετακομίσουν. Πέρασαν 10 χρόνια που τα είχαν όλα. Βίωσα σχεδόν όλα τα συναισθήματα. Το επάγγελμα με το συναίσθημα μπλέχτηκαν. Θέλω να ευχαριστήσω, αρχικά, τη διοίκηση για τη δεκαετή συνεργασία που παρ’ όλο πέρασε από «40 κύματα», στο τέλος, πάντα «τα βρίσκαμε».
Ένα μεγάλο «ευχαριστώ» στους γονείς που με εμπιστεύτηκαν να προπονήσω τα παιδιά τους.
Ακόμα μεγαλύτερο «ευχαριστώ» στα παιδιά-παίκτες που με ανέχτηκαν, που προσπάθησαν, που ίδρωσαν, που μοιράστηκαν μαζί μου στόχους, ανησυχίες, προβληματισμούς, αγωνίες.
Κλείνω γεμάτος. Αντίο δε λέμε, λέμε όμως γεια-χαρά»…