Αυτή τη φορά, χαμογέλασε ο Ρεθυμνιακός που πέτυχε μεγάλη νίκη με 2-0 -θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη – απέναντι σ’ ένα αγνώριστο Σπήλι, ενώ ο ΟΦΑ έκανε σεφτέ με τη σειρά του κερδίζοντας με 2-1 την Ασή Γωνιά.
Μεγάλη ήταν και η επικράτηση της Δόξας με 2-0 απέναντι στον Αστέρα και πλέον, μολονότι είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπεράσματα, μπαίνει φωτιά σ’ ένα πρωτάθλημα που εκ πρώιμου φαινόταν αμφίρροπο τόσο για την κορυφή, όσο και για την ουρά.
Σημειολογικά θα πρέπει να αναφέρουμε τη νίκη της ημέρας που πέτυχε ο Άρης, κερδίζοντας τον Παναρκαδικό με 0-7.
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....