Ο Στέλιος Δελήμπασης θα αποτελέσει -εκτός απίστευτου συγκλονιστικού απροόπτου- τη μεγαλύτερη κίνηση της Δόξας στην μεταγραφική περίοδο που διανύουμε. Ο πολύπειρος μέσος, έμεινε ελεύθερος όπως σας είχαμε ενημερώσει (από την Τρίτη 3/8) από τον Ρεθυμνιακό και επιστρέφει ουσιαστικά στη… γειτονιά του, στη Δόξα Πλατανέ.
Ο Στέλιος Δελήμπασης που είναι 33 χρόνων (έχει γεννηθεί στις 4 Δεκεμβρίου του 1987) είναι πια οικογενειάρχης και όπως σας είχαν ενημερώσει τα “ΡΝ” αυτός ήταν ο λόγος που ήθελε να βρεθεί πιο κοντά στο σπίτι του αλλά και στις επαγγελματικές του υποχρεώσεις (διατηρεί στον Πλατανιά καφετέρια).
Η Δόξα με την ένταξή του γίνεται πολύ δυνατή και θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσες ζημιές θα κάνει στο φετινό πρωτάθλημα.
Υπενθυμίζουμε ότι ο Δελήμπασης είχε αγωνιστεί με τη Δόξα τη σεζόν 2004-05 στη Δ’ Εθνική.