Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου (Τούρκικο) επισκέφτηκε χθες το πρωί ο αγαπημένος συγγραφέας των παιδιών και γνωστός από την εκπομπή του στην κρατική τηλεόραση «Ουράνιο Τόξο», Χρήστος Δημόπουλος.
Ο κ. Δημόπουλος δημιούργησε κατασκευές με τα παιδιά της Α’ και της Β’ τάξης του σχολείου, αφηγήθηκε υπέροχα την ιστορία του δράκου Ναπολέοντα, μίλησε για την αξία του βιβλίου και συνομίλησε με τα παιδιά που κατενθουσιάστηκαν από την επίσκεψή του.