Η σειρά του συνδυασμού «Οι πολίτες μπροστά-ένας δήμος για όλους» του υποψήφιου δημάρχου και δημοτικού συμβούλου Θωμά Κρεβεντζάκη ήταν αυτή τη φορά προκειμένου επισκεφθεί τα γραφεία της ΕΠΣ Ρεθύμνου.
Τους ανθρώπους του συνδυασμού υποδέχθηκαν ο πρόεδρος της Ένωσης Τίτος Χνάρης, ο γενικός γραμματέας Γιώργος Δασκαλομαρκάκης και ο ταμίας Δημήτρης Κουργιαντάκης και τα θέματα που συζητήθηκαν άπτονταν του χώρου του ποδοσφαίρου και φυσικά των αθλητικών υποδομών του δήμου Ρεθύμνου.
Και αυτή η συζήτηση υπήρξε γόνιμη, ειλικρινής και με πλήρη ταύτιση απόψεων σε πολλά θέματα.
Όπως επεσήμαναν στελέχη της ΕΠΣΡ λίγο μετά την επίσκεψη που δέχθηκαν, ο κ. Κρεβετζάκης αναγνώρισε την ανιδιοτελή προσπάθεια των μελών του Δ.Σ. της ΕΠΣΡ, την προσφορά τους και δήλωσε έτοιμος να συνεργαστεί από όποια θέση τον τάξει η ετυμηγορία του Ρεθεμνιώτικου λαού. Άλλωστε όπως τόνισε, στόχος όλων μας θα πρέπει να είναι η δημιουργία χώρων άθλησης για τη νεολαία του Δήμου μας αλλά και για τα μικρά παιδιά.
Στην ΕΠΣΡ κρατούν τις προθέσεις όλων και προφανώς τις αξιολογούν. Το μόνο σίγουρο είναι ότι από την ρεθεμνιώτικη Ένωση υπάρχει διάθεση για να ανεβάσουν τις απαιτήσεις σε όλα τα επίπεδα (υποδομές κλπ.).