Εκδήλωση για τα παιδιά με τίτλο «Ο Φανταστικός Κόσμος του Βιβλίου», διοργανώνει ο Εμπορικός Σύλλογος Ρεθύμνης, σήμερα, στην Πλατεία Τεσσάρων Μαρτύρων.
Από τις 12.00 και για δυο ώρες, τα παιδιά ανταλλάσουν το παλιό τους βιβλίο με ένα νέο της επιλογής τους από τη βιβλιοθήκη του Συλλόγου, με προσφορά των βιβλιοπωλείων: Βιβλιοσκόπιο, Ηλίας Σποντιδάκης Χαρταετός και Bookspot.
Παράλληλα τα παιδιά γράφουν το γράμμα τους στον Αϊ Βασίλη και φωτογραφίζονται μαζί του!