Ο Χρήστος Γιαννούλης είναι ένα ακόμη παιδί από την Επισκοπή που καταφέρνει να λάβει τα οφέλη μιας καθ’ όλα δημιουργικής για εκείνον, χρονιάς. Η κλήση της ΕΠΟ για να συμμετάσχει στις προπονήσεις της προεθνικής ομάδας «Κ14» ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσε ο ίδιος να περιμένει.
Υπενθυμίζουμε ότι ο νεαρός Χρήστος είχε «τσεκαριστεί» από τον ομοσπονδιακό προπονητή κ. Ελευθεριάδη στο Παγκρήτιο, ενώ πριν από έναν μήνα, πέρασε την κερκόπορτα του Κορωπίου όπου συμμετείχε σε προπονήσεις μαζί με τον Σήφη Τσιλεδάκη, στις ακαδημίες του Παναθηναϊκού. Εκεί τους υποδέχθηκαν ο Τάκης Φύσσας αλλά και όλο το τμήμα των «πράσινων» όπου έλαβαν πολύ καλά σχόλια μα το κυριότερο, σημαντικότατες εμπειρίες.
Η επίσημη Επισκοπή εξέδωσε σχετική ανακοίνωση μέσω της οποίας αποδίδει τα εύσημα στον νεαρό αριστερό μπακ χαφ. Συγκεκριμένα: «Ο ΑΟ Επισκοπής 2010 με χαρά ανακοινώνει την κλήση του ποδοσφαιριστή Χρήστου Γιαννούλη στις προπονήσεις της προεθνικής ομάδας «Κ14». Η κλήση ήρθε από την ΕΠΟ μέσω ΕΠΣ Ρεθύμνου και φυσικά έγινε δεκτή με πολύ μεγάλη χαρά για ένα παιδί που διακρίθηκε μέσω της Μικτής ομάδας Παίδων του Ρεθύμνου.
Ο Χρήστος Γιαννούλης που είχε δοκιμαστεί πριν από ένα δίμηνο στο Παγκρήτιο Στάδιο υπό την εποπτεία του ομοσπονδιακού τεχνικού κ. Ελευθεριάδη, εν τέλει, έλαβε το «οκ» για να βρίσκεται στο Καρπενήσι από σήμερα, Δευτέρα 25 Ιουνίου και στις προπονήσεις που θα διαρκέσουν μέχρι τις 28 του τρέχοντος.
Ο Γιαννούλης έχει γεννηθεί στις 8 Οκτωβρίου του 2004 και αποτελεί βασικό στέλεχος της ομάδας παίδων της Επισκοπής αλλά και της Επισκοπής 2010».