Τον Γιάννη Σφενδύλη από την Ασή Γωνιά απέκτησε ο ΠΑΟ Αλφάς. Η ομάδα του Μυλοποτάμου που έχει ξεκινήσει να τρέχει για τα καλά, είχε την ανάγκη ενός τερματοφύλακα και φαίνεται πως την βρίσκει στο πρόσωπο του εν λόγω πορτιέρο. Η ανακοίνωση αναφέρει σχετικά: «Ο ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον τερματοφύλακα κ. Σφενδύλη Γιάννη ο οποίος πέρυσι αγωνίζονταν στην Ασή Γωνιά. Του ευχόμαστε υγεία και καλή ποδοσφαιρική σεζόν».
Στην Ασή Γωνιά ο Βαμβακίδης
Την ίδια στιγμή, από την Ασή Γωνιά έχει αποκτηθεί ο Τριαντάφυλλος Βαμβακίδης γιος του προέδρου διαιτησίας, Αρχοντή. Η ανακοίνωση της ομάδας ανέφερε σχετικά: «Ο Α.Ο Ασή Γωνιάς ανακοινώνει την απόκτηση του 19χρονου μεσοαμυντικού Τριαντάφυλλου Βαμβακίδη από την Δόξα Πλατανέ. Τον καλωσορίζουμε στην οικογένειά μας και του ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική χρονιά, με υγεία και επιτυχίες».