Τον 19χρονο Μάνο Σταυρακάκη αποκτά η Ακαδημία Ρεθύμνου για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Κρήτης.
Ο νεαρός παίκτης που αγωνιζόταν στον Ηρόδοτο, θα φοιτά από φέτος στο Πανεπιστήμιο Ρεθύμνου, η Ακαδημία Ρεθύμνου, ήρθε σε επαφή με τον παίκτη και την ομάδα του και συμφώνησε να φορά το κυανό χρώμα.
Σπουδές και μπάσκετ λοιπόν θα συνδυάζονται από φέτος για τον Σταυρακάκη που αναμένεται να δώσει τις δικές του βοήθειες στη ρεθεμνιώτικη ομάδα.
Η κλήρωση γνωστοποίησε μόλις χθες τη σειρά των αγώνων και οι παίκτες θα μπουν στη διαδικασία ενός πρωταθλήματος, αυτού της ΕΚΑΣΚ που αναμένεται να ξεκινήσει στις 29 Οκτωβρίου.
Ως γνωστό, το πρωτάθλημα θα έχει 9 ομάδες αυτές των Δειλινού, Κύδωνα, Ηράκλειο, Πεδιάδα, Ακαδημία Ρεθύμνου, Ηρόδοτο, Ιεράπετρας, Μεσσαρά, Εργοτέλη και ΟΦΗ και θα πραγματοποιηθούν 18 αγωνιστικές όπου θα συμπεριλαμβάνεται ο α’ και ο β’ γύρος.