Το ΟΚΑ Αρκάδι παίρνει την πρωτοβουλία και διοργανώνει Παγκρήτια Ημερίδα Άρσης Βαρών, με στόχο να γνωρίσουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι καλύτερα το άθλημα.
Η εκδήλωση θα λάβει χώρα το Σάββατο 31 Αυγούστου, στις 19:30, στον προαύλιο χώρο του κτιρίου βαρέων αθλημάτων και δη δίπλα από το κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη».
Η είσοδος είναι ελεύθεροι και οι άνθρωποι του τμήματος Άρσης Βαρών του ΟΚΑ Αρκάδι καλούν όλους του φίλους του αθλήματος και όχι μόνο να δώσουν το «παρών» και να μάθουν αρκετά πράγματα.