Φιλανθρωπική εκδήλωση για τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Ειδικού Σχολείου Ρεθύμνου, διοργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Σωματά την Κυριακή 27 Αυγούστου.
Με σύνθημα «Παιδιά-παιχνίδια-δίνουμε ελπίδα» τα μέλη του συλλόγου θα αναβιώσουν παλιά παιχνίδια ενώ στο κοινό επιφυλάσσουν εκπλήξεις.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην πλατεία του Σωματά. Ο Σύλλογος απευθύνει πρόσκληση σε όλους να συμμετέχουν και να στηρίξουν τον σκοπό της εκδήλωσης.