ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ
Παιδική κερκίδα για τους αγώνες!
Με πυρετώδεις ρυθμούς δουλεύουν οι διοργανωτές, προκειμένου να διεξαχθεί μία καθ’ όλα άρτια διοργάνωση υψηλού επιπέδου όπως είναι το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου.
Οι άνθρωποι της οργάνωσης αλλά και οι εθελοντές κάνουν ό,τι περνάει από το χέρι τους, προκειμένου να δοθεί χώρος και χρόνος σε όλες τις κατηγορίες φιλάθλων που θέλουν να ζήσουν από κοντά ένα γεμάτο διήμερο του κλασσικού αθλητισμού στις 20 και στις 21 Ιουνίου στο Παγκρήτιο στάδιο του Ηρακλείου.
Μία κατηγορία είναι αυτή των παιδιών. Η πρωτοβουλία για τη δημιουργία αποκλειστικά παιδικής κερκίδας που έχει τη σφραγίδα του τμήματος Κοινωνικής Ευθύνης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Κλασσικού Αθλητισμού, των στελεχών της Περιφέρειας Κρήτης, του Δήμου Ηρακλείου, και εντάσσεται στο πλαίσιο της διεθνούς επικοινωνιακής καμπάνιας «Athletics in the land of culture», του ΣΕΓΑΣ, της Περιφέρειας Κρήτης και του Δήμου Ηρακλείου για τη διοργάνωση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Εθνικών Ομάδων Στίβου Α’ Κατηγορίας στις 20-21 Ιουνίου 2015 στο Παγκρήτιο στάδιο, δείχνει να κερδίζει συνεχώς και περισσότερους μικρούς φίλους του στίβου.
Γονείς και παιδιά παρέλαβαν τις τελευταίες μέρες με μεγάλο ενθουσιασμό την απαραίτητη διαπίστευση που τους εξασφαλίζει μια θέση στην παιδική κερκίδα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ομάδων Στίβου και ανανέωσαν το ραντεβού τους για τις 20 και 21 Ιουνίου. Οι εγγραφές συνεχίζονται μέχρι τις 15 Ιουνίου. Εργάσιμες ημέρες από 09.00 μέχρι 14.30, σε ένα από τα παρακάτω σημεία:
Περιφέρεια Κρήτης- Γραφείο Ι5 (Γιώτα 5) τηλ. 2813-400378.
Δήμος Ηρακλείου- Γραφείο Πολιτισμού, Αθλητισμού, Νέας Γενιάς και Εθελοντισμού, Κτίριο Ανδρόγεω – 3ος όροφος – 2813409232.
Παγκρήτιο Στάδιο – Γραμματεία Κολυμβητηρίου – Γυμναστηρίου.
Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης- Στάδιο Ελευθερίας – 2810253587.