Παράσταση διαμαρτυρίας πραγματοποίησαν πριν από λίγο, μπροστά στο κτίριο της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ρεθύμνης, οι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του νομού, διεκδικώντας αφενός ασφαλέστερες υγειονομικές προϋποθέσεις στις σχολικές δομές για την επικείμενη έναρξη της σχολικής χρονιάς και αφετέρου μόνιμους διορισμούς για την κάλυψη των εκπαιδευτικών κενών. Όπως τονίζουν, η ανεπάρκεια είναι μεγάλη, καθώς τα κενά που υπάρχουν στα σχολεία πρωτοβάθμιας, μετά και την Α΄Φάση διορισμών,καλύφθηκαν σε ποσοστό μόλις 68,6 %.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...