Η Θεατρική ομάδα «Νίκος Σκεπετζής» του Πολιτιστικού Συλλόγου Άδελε – Αγίας Παρασκευής, επιστρέφει στο Πολιτιστικό κέντρο «Κωστής Γιαμπουδάκης» για δυο παραστάσεις του έργου «Καλώς το!» το Σαββάτο 3 και την Κυριακή 4 Αυγούστου.
Πρόκειται για μια ξεκαρδιστική κωμωδία σε σκηνοθεσία Ελβίνας Μποτονάκη.
Η παράσταση διαδραματίζεται σε ένα καφενείο και στηρίζεται στις προσπάθειες της 68χρονης Μαρίκας, ιδιοκτήτριας του καφενείου, να αναβαθμίσει την «επιχείρησή» της με κάθε μέσο και κόστος. Από σαράντα κύματα θα περάσουν η ίδια και οι υπόλοιποι χωριανοί, καθώς ο αναπάντεχος ερχομός της 28χρονης Σβέτας, ταράζει τα λιμνάζοντα νερά του χωριού αφήνοντας στο πέρας του μια βαθύτερη και συγκινητική αλλαγή.
Συντελεστές
Κείμενο και Σκηνοθεσία: Ελβίνα Μποτονάκη
Σκηνικά: Αλέξανδρος Ανδρουλάκης
Μουσική: Δημήτρης Σπυριδάκης
Παίζουν: Κατερίνα Βροντάκη, Γιώργος Γιακουμάκης, Νάνσυ Διομανταράκη, Ελένη Καλλιάνη, Παντελής Καραδάκης, Κώνσταντίνος Μεργιέμογλου, Μποτόνης Μποτονάκης, Κωνσταντίνος Μυριοκεφαλιτάκης, Πάτρα Παναρετάκη, Σμαράγδη Χουντουμάδη, Αντρέας Χριστουλάκης, Ασημένια Χριστουλάκη.
Ώρα έναρξης της παράστασης: 21:00.