Στις ακαδημίες του Αστέρα έγινε αυτό που περιμέναμε. Παρέμεινε ο Ναπολέων Σκουλούδης και, μαζί με τον Γιώργο Μπαστάκη θα αναλάβουν τη στελέχωση του προγράμματος των υποδομών.
Ο πρώτος μάλιστα ανακοινώθηκε χθες και φυσικά πρόκειται για έναν άνθρωπο που οι γνώσεις του περισσεύουν κάθε χρόνο γύρω από τον χώρο του ποδοσφαίρου σε μικρά ηλικιακά τμήματα. Ο Σκουλούδης είναι ένας προπονητής που εφαρμόζει ένα ανοικτό πλάνο, μια πλατιά δομή στις τρυφερές αλλά και στις λίγο μεγαλύτερες ηλικίες, ενώ δεν θα πρέπει να ξεχνάμε το κυριότερο, ότι είναι παιδαγωγός στο επάγγελμα.
Ο Αστέρας λοιπόν ανακοίνωσε την παραμονή του στο σωματείο, όπου μαζί με τον Γιώργο Μπαστάκη εγγυώνται για μία δημιουργική χρονιά.
«Το Δ.Σ. του Α.Ο.Ν. Αστέρα Ρεθύμνου, με χαρά, ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον προπονητή ακαδημιών, κάτοχο διπλώματος UEFA Α, Ναπολέων Σκουλούδη.
Ο Ναπολέων Σκουλούδης μαζί με τον Γιώργο Μπαστάκη θα ηγούνται του προπονητικού τιμ των ακαδημιών του Αστέρα Ρεθύμνου. Η τεχνική τους κατάρτιση, η εμπειρία αλλά και το ήθος τους εγγυάται την εύρυθμη λειτουργία των ακαδημιών, και είναι σίγουρο ότι έχουν να προσφέρουν πολλά στα παιδιά, που θα απαρτίζουν τα τμήματα υποδομής».