Την παραίτησή του κατέθεσε στη Διοίκηση του ΑΟ Λιβαδίων ο Μιχάλης Βουράκης. Ξαφνικά, για τους περισσότερους, ο έμπειρος τεχνικός, ανέφερε μέσω ανακοίνωσης πως δεν είναι σε θέση να συνεχίσει σ’ ένα σωματείο, που ναι μεν άλλαξε πολλά πράγματα, αλλά όχι και τη νοοτροπία ορισμένων ποδοσφαιριστών.
Ο Μιχάλης Βουράκης βρέθηκε ως α’ προπονητής στα Λιβάδια τους τελευταίους 6 μήνες, ωστόσο για δύο χρόνια ήταν ο αρχιπροπονητής των ακαδημιών του συλλόγου.