Απομένουν 4 στροφές για να ολοκληρωθεί το πολύπαθο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και οι δύσκολες αποστολές φαίνεται πως δεν έχουν τελειωμό για τον Ερμή…
Η ρεθεμνιώτικη ομάδα τα έχει κάνει όλα τούτη τη χρονιά και φαίνεται πως ακόμη δεν μπορεί να ησυχάσει σχετικά με την περίπτωση της παραμονής. Σ’ αυτό το αδιάκοπο σφυροκόπημα των νεύρων θέλει να βάλει «στοπ» ο Ερμής και να ολοκληρώσει με τον δέοντα τρόπο μια χρονιά για την οποία αξίζει πολύ περισσότερα.
Αυτή την Κυριακή θα βρεθεί στην Ραφήνα για να αντιμετωπίσει την, ίσως κατά τεκμήριο καλύτερη ομάδα της κατηγορίας, την Τριγλία στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής.
Οι γηπεδούχοι, μετά την ήττα τους από τον ΟΦΗ, όπου και χειροκροτήθηκαν θερμά από τους Ηρακλειώτες στο «Γεντί Κουλέ» έχουν βγει εκτός στόχων που δεν ήταν άλλοι από τον πρωταθλητισμό και την άνοδο στην Φούτμπολ Λιγκ βασιζόμενοι σε μια νεανική ομάδα, η οποία έχει κάνει πολύ καλά ματς κι έχοντας περάσει από έδρες όπου οι αντίπαλοι αναγνώρισαν την ανωτερότητά της.
Στον Ερμή, ο Μανώλης Παπαματθαιάκης προετοίμασε καθ’ όλη τη διάρκεια της εβδομάδας την ομάδα του με ένα σκεπτικό. Το άγχος της κατάκτησης ενός θετικού αποτελέσματος, να μην αποτελέσει βαρίδιο στα πόδια των παικτών του σ’ ένα τετελεσμένο χρονικά σημείο του πρωταθλήματος. Παράλληλα, από την πλευρά της ομάδας της Ραφήνας, σαφώς και δεν προτίθεται να υπάρξει εναπόθεση των όπλων.
«Απών» ο Κατσικοκέρης
Από πλευράς αγωνιστικών θεμάτων και ετοιμότητας ή αποκλεισμού των παικτών, παρ’ ότι υπάρχει μια μεγάλη απώλεια, ο Νίκος Κατσικοκέρης που θα εκτίσει για δεύτερη συναπτή αγωνιστική την τιμωρία του λόγω της κόκκινης κάρτας που είχε δεχθεί στη Βάρη.
Εκτός από τον Κατσικοκέρη, στον αγώνα δεν θα βρεθεί κι ο Δομίνικος Πλουσής που συνεχίζει να αντιμετωπίζει προβλήματα με την ποδοκνημική, αλλά και ο Σταθόγλου που, ως γνωστό είναι στρατεύσιμος.
Αντιθέτως, επιστρέφει ο Κορτσινίδης που εξέτισε την ποινή τιμωρίας του.
Παρακάτω βλέπετε αναλυτικά το πρόγραμμα της 27ης αγωνιστικής, καθώς και τους διαιτητές που θα σφυρίξουν τους αγώνες:
Κυριακή 17 Απριλίου (16.30)
Βάρης: Αστέρας Βάρης – Ατρόμητος Πειραιά
(Ψύχουλας, Φίλος, Πάγουρας (Βοιωτίας).
Κηφισιάς: Κηφισιά – Ηράκλειο
(Νίκας, Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας), Πυργάκης (Κορινθίας).
Ραφήνας: Τριγλία Ραφήνας – Ερμής Ζωνιανών
(Λάμπρου, Κωνστάντιος, Πασχαλίδης (Εύβοιας).
Γλυφάδας: Κεραυνός Γλυφάδας – Εθνικός
(Κακρίδης, Μπουρτζοβίτης, Σπηλιώτης (Κορινθίας).
Νεάπολης: Ιωνικός – ΟΦΗ
(Σταθόπουλος, Δημόπουλος, Σαββόγλου (Δυτ. Αττικής).
Κρουσώνα: ΠΑΟ Κρουσώνας – Φωστήρας
(Κυρίτσης (Δωδεκανήσου), Σινιοράκης (Χανίων), Κοκμοτός (Ρεθύμνου).
Ζωγράφου: Ηλυσιακός – Επισκοπή
(Ζαχαρόπουλος, Γουργιώτης, Γκόντα (Ανατ. Αττικής).
Ιαλυσού: Ιαλυσός – Τράχωνες
(Κορδολαίμης, Ντζουροπάνος, Καπρέτσος (Δυτ. Αττικής).