Το Δημιουργικό Πολιτιστικό Εργαστήρι «Παιχνιδοκαμώματα» θα παρουσιάσουν την παραμυθοπαράσταση «Οι νταήδες του βυθού και ο Ρομπέν των Θαλασσών» της Γιώτας Κ. Αλεξάνδρου, το Σάββατο 21 Απριλίου στις 6:30 το απόγευμα και την Κυριακή 22 Απριλίου, στις 11:00 το πρωί, στα Παιχνιδοκαμώματα.
Η παράσταση
Ο Ιερεμίαs, ο ξιφίας, που υποφέρει καρό από τα Κοφτερά Χαμόγελα, τους νταήδες του βυθού, υψώνει την ηρωική του μύτη και ορμά για τη δική του αλήθεια και για αυτούς που αγαπά. Μια ιστορία για τον εκφοβισμό. Ο Ιερεμίαs απευθύνεται στο παιδί που μπορεί σε ένα περιστατικό εκφοβισμού να είναι στη θέση του θύματος, του θύτη ή του θεατή και το συμβουλεύει τι να κάνει για να αλλάξει την κατάσταση.
Γενική είσοδος: €5 / Κρατήσεις Θέσεων: 28310.27249 και 6972.584839.