Διενέργεια Ένορκης Διοικητικής Εξέτασης διέταξε η Διοίκηση του Νοσοκομείου Ρεθύμνου εις βάρος γιατρού τον οποίο κατήγγειλε νοσηλεύτρια για σεξουαλική παρενόχληση.
Στην διοίκηση έφτασε την περασμένη Παρασκευή έγγραφη καταγγελία από την νοσηλεύτρια και άμεσα ο διοικητής Λευτέρης Μαρκάκης διέταξε ΕΔΕ.Προηγουμένως,η νοσηλεύτρια είχε ενημερώσει σχετικά και την Διεύθυνση της Νοσηλευτικής Υπηρεσίας του Νοσοκομείου.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...