Στο πλαίσιο του 3ου φεστιβάλ τέχνης, Νίκος Σκεπετζής, που πραγματοποιείται στο Ρέθυμνο και θα διαρκέσει έως τις 4 Νοεμβρίου, θα παρουσιαστεί στο Σπίτι του Πολιτισμού, το Σάββατο 19 Οκτωβρίου, ώρα 7:00 μ.μ, η ποιητική συλλογή της Αγγελικής Πεχλιβάνη με τίτλο «Πεζή Οχούμενη».
Παρουσιάζουν: Αστυρακάκη Εύα και Παπαδογιαννάκη Ελένη, διδάσκουσες στο τμήμα Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης.
Απαγγέλει: Κωνσταντίνα Χαβάκη.