Περισσότεροι από 180 νεαροί ποδοσφαιριστές των ακαδημιών των Άρη, Αστέρα Ρεθύμνου, ΟΦ Αρμένων, Περάματος και Ρεθυμνιακού και χριστουγεννιάτικη διάθεση συνέθεσαν το σκηνικό στο τουρνουά που διοργάνωσε ο Άρης στο γήπεδο των Μισιρίων. Το «Santa Cup» γνώρισε μεγάλη επιτυχία, με τους αθλητές των δύο ηλικιακών κατηγοριών να ευχαριστιούνται με την ψυχή τους στη συμμετοχή σε μία σειρά αγώνων. Αρκετός ήταν ο κόσμος που παρευρέθηκε στο τουρνουά και φυσικά οι γονείς θαύμασαν τις προσπάθειες των παιδιών τους και άπαντες ανανέωσαν το ραντεβού τους για τα επόμενα Χριστούγεννα.
Οι ομάδες προσέφεραν τρόφιμα μακράς διάρκειας για την ενίσχυση των ευάλωτων κοινωνικά ομάδων, τα οποία δόθηκαν για τις ανάγκες του Κοινωνικού Παντοπωλείου της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου.
Οι διοργανωτές απένειμαν αναμνηστικά διπλώματα σε όλους ανεξαιρέτως τους αθλητές, καθώς και κύπελλα για τη συμμετοχή σε όλους τους συλλόγους, όπως και στους διαιτητές του συνδέσμου Ρεθύμνου που προσέφεραν αφιλοκερδώς τις υπηρεσίες τους.
Ακολούθως ο Άρης εξέδωσε την παρακάτω ευχαριστήρια ανακοίνωση: «Η διοίκηση του Άρη Ρεθύμνου αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει όσους συμμετείχαν, αλλά και όσους βοήθησαν στη διεξαγωγή του τουρνουά ποδοσφαίρου ακαδημιών «Santa Cup», που διοργάνωσε το Σαββατοκύριακο 27-28 Δεκεμβρίου στο γήπεδο Μισιρίων. Τις ομάδες, Αστέρας Ρεθύμνου, ΟΦ Αρμένων, Πέραμα, Ρεθυμνιακό, τον πρόεδρο του Συνδέσμου Διαιτητών Ρεθύμνου, κ. Κ. Δελήμπαση και τους διαιτητές, Μ. Μαϊνωλά, Μ. Σκεπετζάκη και Ρ. Σταυρουλάκης που προσέφεραν αφιλοκερδώς τις υπηρεσίες τους στο τουρνουά, όπως και τον γιατρό κ. Π. Γεωργακόπουλο. Επίσης ευχαριστούμε όλους τους γονείς και φίλους της ομάδας μας, για τη βοήθεια τους στη συγκέντρωση τροφίμων».
Το πανόραμα του τουρνουά
1η ήμερα
Κατηγορία 2003-2004 (8χ8)
1η αγωνιστική
Άρης Ρεθύμνου-Πέραμα 3-0
ΟΦ Αρμένων-Ρεθυμνιακός 0-2
ΡΕΠΟ: Αστέρας Ρεθύμνου
2η αγωνιστική
Άρης Ρεθύμνου-ΟΦ Αρμένων 4-0
Αστέρας Ρεθύμνου-Πέραμα 4-3
ΡΕΠΟ: Ρεθυμνιακός
3η αγωνιστική
Πέραμα-Ρεθυμνιακός 1-0
Αστέρας Ρεθύμνου-Άρης Ρεθύμνου 1-2
ΡΕΠΟ: ΟΦ Αρμένων
4η αγωνιστική
Ρεθυμνιακός-Άρης Ρεθύμνου 1-2
Αστέρας Ρεθύμνου-ΟΦ Αρμένων 5-1
ΡΕΠΟ: Πέραμα
5η αγωνιστική
Ρεθυμνιακός-Αστέρας Ρεθύμνου 2-9
ΟΦ Αρμένων-Πέραμα 2-2
ΡΕΠΟ: Άρης Ρεθύμνου
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Π. Χατζηδάκης- Μ. Ρόκκας): Βουμβουλάκης, Χαροκόπος, Μπαγκάκης, Βαρούχας, Μούκα, Λαγουδάκης, Καφετζής, Ιμπραχήμ, Ντούκα, Βάμβουκας, Φραγκιαδάκης, Σταυριανάκης, Γκάμπριελ, Παλουκάι.
ΠΕΡΑΜΑ (Ν. Δασκαλάκης): Πλεμένος, Νικηφορίδης, Τουρνάκης, Δελιδάκης, Πανταζί, Γερωνυμάκης, Παρασύρης, Χνάρης, Δραγάσης, Φλουρής, Φακιδάρης, Μαρής, Κισσανδράκης, Ντόντα, Μιχελουδάκης, Τζιλιγκάκης.
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Γ. Μπαστάκης): Τοσκαλάρι, Ζουμπουλάκης, Τσουδερός, Αλιάι, Μελαδάκης, Τάκα, Γερωνυμάκης, Λεντζάκης, Αναγνωστόπουλος,Πολίτης, Μπακαλόπουλος.
ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Π. Κατικάς): Παπαδομιχελάκης, Κλειδής, Καλλονάκης, Μέτα, Αναγνωστάκης, Κότσι, Φασουλάς, Νιολάκης, Κατάκης, Καλησπεράκης, Πιοτογιαννάκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ε. Γασπαράκης): Χατζηπαράσχος, Σαλβαράκης, Μακρυμανωλάκης, Σαββάκης, Δρανδάκης, Τσιλεδάκης, Παλάσης, Καπετανάκης, Γαλερός, Θεοδοσουλάκης, Λιονής, Μπορνελής, Μικελάτος.
2η ήμερα
Κατηγορία 2005-2006 (8χ8)
1η αγωνιστική
Άρης Ρεθύμνου1-Πέραμα2 7-0
Ρεθυμνιακός-Άρης Ρεθύμνου2 2-0
ΡΕΠΟ: Πέραμα1
2η αγωνιστική
Άρης Ρεθύμνου1-Ρεθυμνιακός 4-1
Πέραμα1-Άρης Ρεθύμνου2 1-7
ΡΕΠΟ: Πέραμα2
3η αγωνιστική
Πέραμα1-Πέραμα2 0-4
Άρης Ρεθύμνου2-Άρης Ρεθύμνου2 4-0
ΡΕΠΟ: Ρεθυμνιακός
4η αγωνιστική
Ρεθυμνιακός-Πέραμα1 7-0
Άρης Ρεθύμνου2-Πέραμα2 1-1
ΡΕΠΟ: Άρης Ρεθύμνου1
5η αγωνιστική
Ρεθυμνιακός-Πέραμα2 4-0
Άρης Ρεθύμνου1-Πέραμα1 10-0
ΡΕΠΟ: Άρης Ρεθύμνου2
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΠΕΡΑΜΑ (Λ. Κοσκινάς – Ν. Δασκαλάκης): Ζ.Ι. Λαδιανός, Σφακιανάκης, Μαρκάκης, Χ.Ι. Λαδιανός, Σγουρός, Μ.Ι. Αλεξανδράκης, Δ.Γ. Παραγιουλάκης, Κλάδος, Ι.Γ. Παραγιουλάκης, Χιούσο, Ε.Ι. Αλεξανδράκης, Μαθιουδάκης, Δασκαλάκης, Ξενικάκης, Γενωνυμάκης, Μιχελάκης, Μ. Μεταξάκης, Μιχελουδάκης, Δ. Μεταξάκης, Χαρμάν, Σκουλούδης, Παπαδάκης, Κουμαντάκης, Λαγουδάκης.
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Β. Μπαστάκης): Χύμα, Λεντζάκης, Ντέσκα, Μακρυπόδης, Αργυρόπουλος, Τάνκου, Πρίφτ, Τισκαλάρι, Σέχου, Τάκα.
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Θ. Πετράκης – Μ. Ρόκκας): Ξενίδης, Μπουλιός, Χουρδάκης, Ατανάσοφ, Παπαδάκης, Καφφάτος, Ε. Ρωμανιά, Κ. Ρωμανιά, Β. Ρωμανιά, Αγγελιδάκης, Αντουράκης, Κατημερτζόγλου, Τομολάρι, Ρ. Κοσκινάς, Μ. Κοσκινάς, Λίτινας, Βαρούχας, Κλίνης, Ζαχαριουδάκης.