Τις καλύτερες εντυπώσεις άφησε το επιμορφωτικό σεμινάριο που διοργάνωσε ο Α.Σ. Παραδοσιακών Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου. Οι πληροφορίες και οι τεχνικές που μοίρασε διδάσκοντας ο Sifu (σ.σ. δάσκαλος) Κ. Τσολίγκας ήταν σημαντικές τόσο όσον αφορά το Semi Contact όσο και τo Qingda.
Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε στις νέες εγκαταστάσεις του Σωματείου επί της Οδού Κονδυλάκη και το ευχάριστο ήταν ότι σ’ αυτή την εκδήλωση παρευρέθηκαν μαθητές από το Ρέθυμνο, τον Πλακιά και τα Χανιά.
Όλοι τους έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό σε κλίμα θετικής ενέργειας, δίνοντας για μια ακόμη φορά ικανοποίηση με την απόδοσή τους στο Sifu (σ.σ. δάσκαλο) και ταυτόχρονα αισιοδοξία απέναντι στο άθλημα της ημί και ελαφράς επαφής.
Ιδιαίτερα ευχαριστημένος δήλωσε κι ο πρόεδρος κ. Αμάραντος Θεόδωρος για τη συμμετοχή κι επίδοση των μαθητών κι ανανέωσε το ραντεβού με το Sifu τον Ιούλιο κατά τις ετήσιες εξετάσεις.