Με μία όμορφη γιορτή θα κλείσει και η φετινή χρονιά του σχολικού πρωταθλήματος «Cretan Kings Assist Basketball». Η «αυλαία» θα πέσει με το All Star Game, όπως ακριβώς συνέβη και πέρυσι.
Η γιορτή θα φιλοξενηθεί στο «Μελίνα Μερκούρη» και είναι προγραμματισμένη την Κυριακή 22 Μαΐου. Στο 2ο All Star Game θα αναμετρηθούν Ανατολή και Δύση και θα συμμετάσχουν δύο επίλεκτοι μαθητές από κάθε σχολείο. Στο ημίχρονο θα λάβει χώρα ο διαγωνισμός ελευθέρων βολών.
Επίσης, θα βραβευτούν όλοι οι συμμετέχοντες και οι εθελοντές και θα κληρωθούν πλούσια δώρα. Οι διοργανωτές ετοιμάζουν πολλές και όμορφες εκπλήξεις, ενώ από μία τέτοια γιορτή δεν θα μπορούσε να λείψει ο Αγορίνος με την παρέα του.
Χορηγός του σχολικού πρωταθλήματος «Cretan Kings Assist Basketball» είναι το ΦΑΓΕ junior.
Το πρόγραμμα του 2ου All Star Game
Κυριακή 22 Μαΐου -«Μελίνα Μερκούρη»
16:00 Άφιξη μαθητών, προπονητών
17:00 Έναρξη All Star Game
Ημίχρονο -Διαγωνισμός ελευθέρων βολών
18:30 Παρέλαση σχολικών ομάδων «Cretan Kings Assist Basketball»
Απονομές
Δώρα από το ΦΑΓΕ junior για όλα τα παιδιά
Κλήρωση μεγάλων δώρων.