Την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου και ώρα 19.30,η Νομαρχιακή Επιτροπή του Κινήματος Αλλαγής Ρεθύμνου θα πραγματοποιήσει ανοιχτή νομαρχιακή ολομέλεια,στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την πολιτικοιδεολογική συνδιάσκεψη του κόμματος.
Στην εκδήλωση,που θα γίνει στο Επιμελητήριο, θα μιλήσει ο Γραμματέας του ΚΙΝ.ΑΛ. Μανώλης Χριστοδουλάκης.
Σε σχετική ανακοίνωση-πρόσκληση της προς τα μέλη και τους φίλους του Κινήματος,η Ν.Ε.αναφέρει:
«Το Κίνημα Αλλαγής προχωράει δυναμικά, προκειμένου να βάλει τις βάσεις, για τη νέα αλλαγή
Ασκεί μαχητική και προγραμματική αντιπολίτευση, που συνοδεύεται από συγκεκριμένες προτάσεις για προοδευτικές λύσεις. Ενώ, καθημερινά στα θεσμικά όργανα και τους τομείς του, παράγεται πολιτική, που αναδεικνύεται από τους Βουλευτές, τους Ευρωβουλευτές και τα στελέχη του κόμματος σε όλη την χώρα και σε όλα τα επίπεδα.
Στο πλαίσιο αυτής της πορείας, προετοιμάζοντας την πολιτική-ιδεολογική Συνδιάσκεψή του Κινήματος Αλλαγής, καλούμε τα μέλη και τους φίλους στην αίθουσα του Εμπορικού Επιμελητήριου σε ανοιχτή νομαρχιακή ολομέλεια την Κυριακή 9 Φλεβάρη 2020 και ώρα 7.30μ.μ»
ΣΥΡΙΖΑ: Παραιτήθηκε ο Όθωνας Ηλιόπουλος – Ζητάει να δοθεί η έδρα του στη Βουλή στον Στ. Κασσελάκη
Παραιτήθηκε ο βουλευτής Επικρατείας του ΣΥΡΙΖΑ Όθωνας Ηλιόπουλος o οποίος στην επιστολή που έστειλε στον πρόεδρο της Βουλής Κωνσταντίνο Τασούλα ζητάει να δοθεί η...