«Εκκίνηση» στο γυναικείο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α’ Εθνικής κατηγορίας και το μενού περιλαμβάνει κρητικό ντέρμπι. Ο ανανεωμένος σε όλα τα επίπεδα Αστέρας Ρεθύμνου φιλοξενείται από τον Εργοτέλη στο Μαρτινέγκο, με την σέντρα να είναι προγραμματισμένη σήμερα στις 16:00.
Η ρεθεμνιώτικη ομάδα έχει ενισχυθεί σε όλες τις γραμμές και ως γνωστόν φέτος θα πορευτεί με τον Νίκο Κυριακόπουλο στην άκρη του πάγκου. Ο Αστέρας έχει υψηλούς στόχους και γι’ αυτό πραγματοποίησε μεταγραφές από το πάνω ράφι. Βέβαια, η πρεμιέρα είναι μία ξεχωριστή διαδικασία και στόχος των «κυανοκίτρινων» είναι να παλέψουν με όλες τους τις δυνάμεις για ένα θετικό αποτέλεσμα. Σαφώς και το έργο τους δεν είναι εύκολο, αλλά διαθέτουν και την ποιότητα και την εμπειρία για να ανταπεξέλθουν σε μία δύσκολη έδρα.
Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου
Σάββατο 3 Οκτωβρίου
14:00 Οδυσσέας Γλυφάδας – Άβαντες Χαλκίδας
(Αντωνίου – Αλεξοπούλου, Παντελίδου)
16:00 Αγία Παρασκευή – Ολυμπιάδα Υμηττού
(Γεωργόπουλος – Τσαγανού, Πετρίδης)
16:00 Εργοτέλης – Αστέρας Ρεθύμνου
(Μόσχου – Καφεσάκης, Κοκοτάκης)
Φείδων – Ο.Φ.Η. (αναβλήθηκε)
Ρεπό: Α.Ε.Κ. Μεσολογγίου