Την παρουσία τους σε ακόμα μία τελική φάση Πανελληνίου πρωταθλήματος «σφράγισαν» οι Νεανίδες του ΝΟΡ. Οι Ρεθεμνιώτισσες είχαν απολογισμό 2 νίκες (11-9 την Γλυφάδα, 12-4 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου) και 2 ήττες (18-7 από την Βουλιαγμένη, 14-7 από τον Ολυμπιακό) και με 6 βαθμούς κατέκτησαν την 3η θέση του Β’ ομίλου Αττικής. Ο Κώστας Φιτσανάκης τέσταρε την ομάδα του σε τρία δύσκολα και απαιτητικά παιχνίδια και στην εξίσωση μπήκε και ο παράγοντας κούραση λόγω των συνεχόμενων αγώνων των τελευταίων δύο εβδομάδων. Οι βλέψεις του ΝΟΡ στην εν λόγω κατηγορία είναι υψηλές και δη η κατάκτηση ενός μεταλλίου.
Από κει και πέρα, την πρόκριση στην Β’ φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος πήραν και Μίνι Παίδες του ΝΟΡ. Η ομάδα του Γιάννη Παναγιωτάκη είχε απολογισμό 2 νίκες (12-11 τον ΟΦΗ και 8-2 τον Πλιτς Πλατς) και μία ήττα (21-5 από τον ΝΟΧ) και με 6 βαθμούς κατάκτησε την 2η θέση του κρητικού ομίλου.